Vidzemes skolotājus aicina pieteikties vērienīgam semināram
Pirmdien, 14.oktobrī, Rīgā, "Samsung Electronics Baltics" ("Samsung") izsludināja vērienīgu digitālo prasmju apmācību programmu skolotājiem, tā aizsākot digitālās izglītības iniciatīvu ar mērķi veicināt radošas un mūsdienīgas mācības Latvijas skolās, pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informēja "Samsung" pārstāvji.Partnerībā ar Iespējamo misiju "Samsung Skola nākotnei" sniegs iespēju 120 skolotājiem un direktoriem bez maksas apgūt prasmes, kā veidot un mācībās izmantot sociālos medijus, blogus, infografikas, foto, video un animācijas. Skolotāju komanda, kas vispārliecinošāk nodemonstrēs tehnoloģiju izmantošanas konceptu mācībās, programmas noslēgumā saņems 10 000 eiro tehnoloģijām savai skolai.
Pēc EK datiem, Latvijas skolotāju pārliecība par savām digitālajām prasmēm ir viena no zemākajām Eiropā, savukārt Samsung veiktā aptauja liecina, ka 83% vecāku uzskata, ka tieši skolotāju digitālās prasmes ietekmē skolēnu zinātkāri mācīties. Tāpēc "Samsung Skola nākotnei" programmā skolotāji apgūs prasmes, kuras izmantot radošu un aizraujošu mācību stundu veidošanā skolēniem.
"Šodienas skolā apgūtās prasmes ir tieši saistītas ar jauniešu konkurētspēju rītdienas darba tirgū. Mēs kā tehnoloģiju uzņēmums ļoti labi apzināmies ne tikai tehnoloģiju iespējas, bet arī to, ka izšķirīgākas par tehnoloģijām ir prasmes tās izmantot. Tādēļ mūsu mērķis ir palīdzēt pilnveidot skolotāju digitālās prasmes un kompetenci, kas ļaus veidot skolēniem aizraujošu un iesaistošu saturu mācību stundām," norāda "Samsung Electronics Baltics" Korporatīvās komunikācijas vadītāja Iveta Bojāre.
Mācībām "Samsung Skola nākotnei" ir aicināta pieteikties ikviena Latvijas skola, četru cilvēku sastāvā, kurā ietilpst trīs skolotāji un skolas direktors. Programmas ietvaros kvalitatīvi apmācīt ir iespējams 30 skolas, un, ja pieteikto skolu skaits būs lielāks, skolu pietiekumus izvērtēs projektam piesaistīta žūrija. Skolotāju komandas piecus mēnešus bez maksas pilnveidos savas digitālās prasmes un noslēgumā varēs sacensties par 10 000 eiro "Samsung" jaunākajām tehnoloģijām savai skolai.
"Aicinājums pieteikties mācībām skolotājus kopā ar direktoru ir tālredzīgs programmas veidotāju lēmums. Apvienojot skolotāju kompetenci un vadības atbalstu, skolās iespējams veicināt tehnoloģiju izmantošanai labvēlīgu vidi," uzsver Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietnieks Rūdolfs Kalvāns.
Skolu komandu pieteikumus un mācību laikā izstrādātos skolu projektus vērtēs īpaša žūrija, kuru veido Latvijas universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš, Iespējamā misija valdes priekšsēdētāja Ingrīda Blūma, IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietnieks Rūdolfs Kalvāns, Latvijas un pasaules čempions burāšanā, sporta skolas Rīdzene skolotājs Jānis Preiss, Rīgas Krievu drāmas teātra aktrise un dziedātāja Veronika Plotņikova, Rīgas Tehniskās universitātes pasniedzējs un mūziķis Kārlis Kazāks un Valmieras 5.vidusskolas skolnieks Lauris Jančevskis.
"Samsung Skola nākotnei" mācības nodrošinās "Iespējamā misija" lektori un piesaistīti nozares eksperti. 120 skolotāji un skolu direktori mācībās apgūs, kā veidot un mācībās izmantot blogus un sociālos medijus, kā ar infografiku palīdzību attēlot dažādus procesus, kā taisīt animācijas un video materiālus.
"Iespējamās misijas skolotāji savās stundās jau aktīvi izmanto tehnoloģiju iespējas. Samsung skolotāju digitālās apmācības ir lieliska iespēja nodot savu pieredzi arī citiem Latvijas skolotājiem. Mēs esam pārliecināti, ka katrs bērns var sasniegt augstus mērķus, neatkarīgi no tā, kur viņš ir dzimis, un skolotāja loma, kā arī savstarpēja sadarbība skolēnu izaugsmē ir ļoti liela," uzsver "Iespējamā misija" direktore Mārīte Seile.
Visas Latvijas skolas pieteikties "Samsung Skola nākotnei" apmācību programmai ir aicinātas līdz 25.novembrim, aizpildot pieteikuma formu interneta mājas lapā www.samsung.com/lv/skolanakotnei.
Skolotāju digitālās apmācības programma ir jau otrā "Samsung" izglītības iniciatīvas aktivitāte Latvijā. Šovasar Valmierā notika vasaras nometne, kurā 15 skolotāji un 15 skolēni no visas Latvijas profesionāļu vadībā apguva video, foto, animāciju un aplikāciju veidošanu, un radīja digitālus mācību materiālus matemātikā, fizikā, bioloģijā, ķīmijā un informātikā. Uz sarakstu