Vietējās ziņas

 • Mieru neradušie gari Dzērbenes pilsmuižā

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagasta centrā Dzērbenē atrodas 18. gadsimta beigās klasicisma stilā celtā Dzērbenes pils muižas kungu māja. Tā būvēta agrākās, 14. gadsimtā celtās un 1577. gadā nopostītās, Dzērbenes viduslaiku mūra pils vietā. 2010. gadā veikta iekštelpu rekonstrukcija un fasādes restaurēšana, un šobrīd Dzērbenes pilī atrodas pagasta padome, tautas nams, mūzikas skola un kafejnīca. 

 • Velna acis jeb Ungurpils peldošās salas

  Lisa Foster/flickr.com

  Ungurpils dzirnavu ezers Alojas novadā, kura kopējā platība ir ap 30 hektāriem, ir mākslīgi veidots, uzpludināts ezers, tomēr katru pavasari, atmostoties dabai, fascinē kā vietējos, tā iebraucējus ar kādu unikālu parādību – savām peldošajām salām –, ko apvij arī dažādas teikas, kas saistītas ar to izcelsmi. Kopš 1977. gada ūdenskrātuve kopā ar apkārtējo dabas ainavu ir valsts nozīmes aizsargājamais objekts.

 • E-veikalā Lensor.eu iegādājies kontaktlēcas ērti un izdevīgi

  Kontaktlēcas ir viena no svarīgām precēm, kuru pircēji vēlas iegādāties arī šobrīd, kad veikalu apmeklēšana un daudzu preču iegāde ir ierobežota. Lai gan optikas veikali joprojām darba dienās atvērti arī klātienē, ērti, droši un distancēti kontaktlēcas var iegādāties optikas preču e-veikalā Lensor.eu.

 • Likteņdārzs – valsts un cilvēku likteņu satikšanās vieta2

  shutterstock.com

  Likteņdārzs atrodas uz Daugavas pussalas, kas radusies pēc Pļaviņu ūdenskrātuves izveides 1965. gadā, netālu no Kokneses pilsdrupām un Kokneses luterāņu baznīcas. Līdzīgi kā savulaik Brīvības piemineklis, arī Likteņdārzs tiek veidots par līdzekļiem, ko ziedojuši desmitiem tūkstošu cilvēku, kā arī daudzi uzņēmumi. Pirmie darbi dārzā sākti 2008. gadā, un projekts iecerēts kā dāvana Latvijas simtgadē 2018. gadā.

 • Kā nepārmaksāt par elektrību un samazināt tās patēriņu

  Apziņa, ka esam pārmaksājuši par kādu pakalpojumu vai preci, nav patīkama. Lai no tā izvairītos, ir būtiski sekot līdzi, kam un par ko maksājam, izpētīt, vai nepastāv iespēja optimizēt izmaksas, nezaudējot kvalitāti. Elektrība ir viens no tiem pakalpojumiem, par kuru var viegli pārmaksāt, pat pašiem to neapjaušot. Kā no tā izvairīties un kā apzināti samazināt elektrības rēķinu? 

 • Pirmais Bībeles tulkojums latviešu valodā – Ernsta Glika Bībeles muzejs3

  shutterstock.com

  Ernsta Glika Bībeles muzejs atrodas Alūksnes pilsētā un ir vienīgais Latvijā un Baltijā, kas savā krājumā glabā 1694. gadā latviešu valodā tulkotās Bībeles pirmizdevumu. Muzejs ierīkots 1990. gadā ēkā blakus Alūksnes luterāņu baznīcai. Muzeja ekspozīcija veltīta pirmajam Bībeles tulkojumam latviešu valodā un tās tulkotājam, mācītājam Ernstam Glikam.

 • Aizsargžalūzijas – noderīgas ne tikai vasarā, bet efektīvi pielietojamas visu gadu

  Aizsargžalūzijas, kas tiek stiprinātas pie ēkas fasādes, nevis iekštelpās, ir ļoti efektīvs veids, kā vasarā saglabāt telpās komfortablu temperatūru bez kondicioniera palīdzības. Protams, šādas žalūzijas arī palīdz vasarā paslēpties no spožajiem saules stariem, kuri var traucēt miegu, atpūtu pie TV vai darbu pie viedierīcēm. 

 • 26. septembrī gaidāms koncerts-tikšanās ar Aivaru Hermani

  Foto: Aigars Lapsa (no "BILŽU BIROJA" arhīva)

  Sestdien, 26. septembrī plkst. 18.00 Ungurmuižā notiks koncerts – tikšanās ar ģitāristu, komponistu un producentu Aivaru Hermani, mūziķi ar vairāk nekā 45 gadus ilgu muzikālās darbības pieredzi un radošiem sasniegumiem.

 • Vidzeme – tās tradicionālie ēdieni1

  Miguel Angel Alvarez Bernardo/ flickr.com

  Vidzeme ir reģions, kas zināms ar tā vijīgām un gleznainām upēm, ielejām un pakalniem, plašiem un bagātiem mežiem, vecām pilsētām un skaistu arhitektūru, kā arī vidzemniekiem – cilvēkiem, kas par lielāko vērtību, ar ko tie lepojas, uzskata tieši savu ģimeni un visus Latvijas iedzīvotājus.

 • Skaistu smaidu izdevīgāk ir uzturēt, nekā atgūt, kad tas zaudēts

  Ja runa ir par dažādiem ar skaistumu un veselību saistītiem tēriņiem, tad zobārstniecības pakalpojumus noteikti var minēt pie dārgākajiem. Tas arī ir iemesls, kāpēc tik daudzi cilvēki vilcinās vai pavisam atsakās no nepieciešamo procedūru veikšanu – viņi vienkārši to nevar atļauties.