Vidzemes biznesa inkubatora paspārnē radīta sporta monitoringa sistēma
Sporta monitoringa sistēma uzrauga sportistus, seko līdzi viņu veikumam spēles vai treniņu laikā - cik daudz, cik ātri sportisti skrien, cik intensīvi trenējas. Iegūtie dati jau procesa laikā ir redzami trenerim, parādot, kurš sportists ir aktīvākais, kuram nepieciešama lielāka motivācija, kuram būtu jāpiebremzē, lai nepārsniegtu pieļaujamo slodzi. Dati tiek ievākti un aprēķināti, padarīti trenerim pieejami uzreiz spēles laikā ar bezvadu risinājumu. Tas dod iespēju sekot līdzi procesam, nepieciešamības gadījumā nekavējoties izdarot korekcijas spēles vai treniņa gaitā.
Tāpat ir izveidota veste, ko katrs sportists uzvelk zem sporta apģērba. Vestē tiek iestiprināts neliels čips, kas fiksē dažādus datus. Sporta zāle vai laukums ir aprīkots ar tehnoloģijām, kas šos datus apstrādā un uzkrāj, ļaujot tiem piekļūt no trenera telefona, planšetes vai datora. Idejas autori Kaspars Urbāns, Māris Dreija un Mikus Veidemanis skaidroja, ka ar tehnoloģijas palīdzību iespējams noteikt sportista atrašanās vietu telpā, mērot pārvietošanās ātrumu, virzienu maiņu, tāpat tiek piefiksēts paātrinājums, eksplozivitāte un daudzi citi parametri, ko būtiski analizēt, lai izdarītu secinājumus par sportista spējām, atdevi, sagatavotību un pat riskiem.
Rasti risinājumi automātiskai spēles tīrā laika fiksācijai un datu strukturēšanai spēles gaitā, lai pēc tam analizētu, kāda bijusi situācija spēles sākumā, vidū un beigās.
Tehnoloģiju gan treniņos, gan spēlēs jau izmanto Rubenes florbola komanda, kā arī kādas universitātes sporta fakultāte Čehijā. Tehnoloģijas testētas arī vairākās spēlēs Vidzemes Olimpiskā centra futbola laukumā un sporta zālē. Tehniski nodrošināts arī "Arēnā "Rīga"'" notikušais Latvijas čempionāta florbolā finālturnīrs, kurā visas komandas izmantoja šo sistēmu.
Drīzumā plānots paplašināt tehnoloģijas iespējas, vienlaikus ļaujot mērīt arī ar sportista organisma funkcionēšanu saistītus datus, piemēram, sirds ritmu.
"EchoSports" Valmieras biznesa inkubatora paspārnē darbojas jau vairāk nekā trīs gadus, un Idejas īstenotāji norāda, ka jaunam uzņēmumam, kas vēl strādā pie produkta izveides un pamata darbības virzienā nepelna, ir ļoti labi, ka tiek nodrošinātas darba telpas, kur strādāt, organizēt tikšanās ar sadarbības partneriem. Vēl ļoti nozīmīgas ir atbalsta programmas, grantu programma, dažādas pieejamās konsultācijas un mācības, kā arī kontakti. Idejas realizācija sākās ar dalību biznesa ideju konkursā "Biznesa ekspresis", uzņēmums uzvarējis arī grantu konkursā "Atspēriens".
Uz sarakstu