Precizē atbalsta saņemšanas kārtību vietējās attīstības projektiem
Grozījumi precizē atbalsta saņemšanas nosacījumus, iesniedzamos dokumentus, attiecināmās un neattiecināmās izmaksas un projekta īstenošanas nosacījumus.
Lai sabiedriskā labuma projekta īstenošana būtu brīvi pieejama ikvienam interesentam, noteikumi papildināti ar nosacījumu, ka projekta rezultātam ir jābūt publiski pieejamam.
Tāpat grozījumi paredz, ka atbalsta pretendenti saimnieciskās darbības īstenošanai varēs sakārtot vietējo teritoriju, pielāgojot vidi personām ar dzirdes, redzes vai kustību traucējumiem, riteņkrēslu un ratiņu lietotājiem, tātad - izbūvēt uzbrauktuves, liftus, durvis, tualetes, dušas telpas.
Turpmāk atbalstu varēs saņemt arī vietējās pašvaldības laukumu, piebrauktuvju vai iebrauktuvju sakārtošanai, kā arī piekļūšanai pie dabas un kultūras objektiem.
Turpmāk mācību programmai, kuru apgūst darbinieks, lai kāpinātu produktivitāti, ir jābūt licencētai vai akreditētai Izglītības kvalitātes valsts dienestā. Pretendentam pēc apmācības pabeigšanas būs jāiegūst sertifikāts. Grozījumi noteic, ka attiecināmas būs arī izmaksas par transportlīdzekļu vadītāja apmācību, ja pretendents iegūs atbilstošās kategorijas transportlīdzekļu vadītāja apliecību.
Noteikumi paredz arī izņēmuma gadījumus, norādot, kādās situācijās atbalsta pretendenta juridiskai adresei, deklarētai dzīvesvietai vai struktūrvienības darbības vietai jāatrodas vietējās rīcības grupas darbības teritorijā.
Tā kā atbalstu var saņemt arī atbalsta pretendents, kurš tikai plāno sākt jaunu tūrisma pakalpojumu sniegšanu, noteikumi ietver nosacījumu, ka atbalsta saņēmējam gada laikā pēc projekta īstenošanas jābūt atrodamam ar tūrisma popularizēšanu saistītas iestādes tīmekļa vietnē.
Kā ziņots, Lauku attīstības programmas (LAP) 2014.-2020.gadam pasākumā "Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana" pieejamais atbalsta apmērs stratēģiju īstenošanai ir 2 707 181 eiro.
Noteikumu projektā ietvertais tiesiskais regulējums attieksies uz atbalsta pretendentiem - juridiskām personām, tostarp vietējām pašvaldībām, kā arī biedrībām un nodibinājumiem.
Vietējās rīcības grupas ir nevalstisko organizāciju veids, kur sadarbojas vietējo pašvaldību pārstāvji, lauksaimnieki vai zivsaimnieki un nevalstiskās organizācijas.
Grozījumi noteikumos "Valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtība lauku attīstībai apakšpasākumā "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Uz sarakstu