Kā uzņēmumam sagatavoties auto līzinga saņemšanai?

Foto: Pexels.com
Foto: Pexels.com
Lietotas automašīnas iegādei parasti tiek tērēti vairāki tūkstoši eiro, nemaz nerunājot par gadījumiem, kad tiek pirkti jauni auto. Tādēļ šādās situācijās aktuāls pakalpojums ir auto līzings. Lasiet un noskaidrojiet, kā rīkoties, ja grasāties izmantot auto līzingu!

Kas ir auto līzings?
Auto līzings ir finanšu pakalpojums, kas tiek izmantots jaunu un mazlietotu auto iegādei, tomēr jārēķinās, ka jebkurā gadījumā būs jāveic pirmā iemaksa. Šim pakalpojumam ir arī vairāki būtiski nosacījumi, piemēram, auto līzinga perioda beigās nedrīkst būt vecāks par konkrētu gadu slieksni (to nosaka līzinga kompānija vai banka), nepieciešama auto vērtēšana un KASKO polises iegāde. 

Ar ko atšķiras operatīvais un finanšu līzings?
Auto līzingam ir divas opcijas – operatīvais un finanšu līzings. Abi paredzēti vienam mērķim, proti, automašīnas iegādei, taču tiem ir dažas būtiskas atšķirības:
• operatīvais līzings – tiek saukts arī par ilgtermiņa nomu. Līzinga termiņa laikā tiek apmaksāta daļa no automašīnas vērtības, un, pienākot termiņa beigām, auto nonāk atpircēja īpašumā, vai arī to varat vai nu izpirkt par atlikušo vērtību, vai par atlikušo summu noslēgt finanšu līzingu;
• finanšu līzings – līzinga termiņa laikā tiek apmaksāta visa auto vērtība, un transportlīdzeklis termiņa beigās kļūst par jūsu īpašumu.
Līdz ar to uzņēmumi, kuri savu auto parku grib regulāri atjaunot, izvēlas operatīvo līzingu, bet finanšu līzings tiek izmantots gadījumos, kad iegādātās automašīnas paredzēts lietot ilgāku laika posmu.

Līzinga saņemšanas process uzņēmumiem
Pieteikšanās līzingam uzņēmumiem un privātpersonām ir ļoti līdzīga. Lielākoties process ir šāds:
1. Tiek iesniegts auto līzinga pieteikums un nepieciešamie dokumenti, piemēram, automašīnas vērtējums un iepriekšējā gada finanšu pārskats (vai nu internetbankā / kredītdevēja vietnē, vai klātienē);
2. Atbildes saņemšana no kredītdevēja (parasti tiek sniegta pāris dienu laikā);
3. Līguma parakstīšana;
4. Pirmās iemaksas veikšana;
5. Auto pārreģistrācija Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Daži nosacījumi un atsevišķas detaļas pie katra no kredītdevējiem, protams, var nedaudz atšķirties. Neskaidrību gadījumā noteikti sazinieties ar aizdevēju!

Salīdzināt auto līzinga piedāvājumus iespējams Sortter platformā, kurā līzingi un kredīti tiek sakārtoti pēc zemākās procentu likmes. Noderīgus ieteikumus un vērtīgu informāciju par auto iegādi (un ne tikai) meklējiet Sortter blogā šeit.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu