Banner 980x90

Kā sagatavoties rudens pārgājienam?

Daba mums devusi četras sezonas, par kurām priecāties un baudīt. Šobrīd brīvā laika pavadīšana dabā kļūst par daļu no mūsu dzīvesveida neatkarīgi no gadalaika, tāpēc likumsakarīgi, ka interese par brīvā laika apģērba un inventāra iegādi nezaudē aktualitāti – vienīgi atkarībā no gadalaika mainās akcenti un prioritātes. 

Rudenī, tāpat kā vasarā, ļoti populāri ir pārgājieni dabā, jo tas ir visdemokrātiskākais laika pavadīšanas veids. Maršrutu, kas piemēroti kājāmgājējiem, riteņbraucējiem un laivotājiem, pie mums netrūkst. Visvairāk cilvēku plāno vienas dienas pārgājienus, lai izbaudītu “zelta rudeni” un atvasaras rēno siltumu, taču ne mazums ir to, kas dodas garākos pārgājienos ar nakšņošanu teltī vai zem skaidrām debesīm pie ugunskura.

Kā sagatavoties rudens pārgājienam, lai tas izdotos? Noteikti pirms katra rudens piedzīvojuma rūpīgi jāizvērtē, cik silti saģērbties un ko ņemt līdzi pārgājienā.

Vispār zināms, cik mainīgi ir rudens laikapstākļi – no rīta silda saulīte, bet pēcpusdienā iegriežas auksts vējš vai sākas ilgstošas lietavas. Rudenī ne vienmēr ir iespējams pilnībā paļauties uz laika prognozi. Tādēļ īpaši jāpadomā par vēju un lietu necaurlaidīgu apģērbu un mitruma drošiem apaviem. 

Pircēji priekšroku dod pārbaudīties un kvalitatīviem zīmoliem – tāds ir zviedru uzņēmums Didriksons un tā apģērbs, kas saglabā siltumu neatkarīgi no mainīgajiem laikapstākļiem. Šis funkcionālais apģērbs īpaši piemērots lietainam un aukstam laikam. Didriksons kļuvis pazīstams kā īpaši siltu jaku radītājs sliktiem laikapstākļiem. Didriksons jakas raksturo ūdensnecaurlaidīga virskārta, kas pasargās tās valkātāju pat spēcīgā lietusgāzē. Šīs jakas sievietēm, vīriešiem un pat bērniem ir izstrādātas līdz pat sīkākajai detaļai, ņemot vērā lietotāja ērtības. Didriksons ražo savstarpēji saskaņojamu apģērba līnijas – virsapģērbu un  zem tā velkamo apģērbu, mitrumizturīgus zābakus un mēteļus, kā arī aksesuāru klāstu, kas ļauj baudīt atpūtu brīvā dabā jebkuros laika apstākļos.

Ja gaidāms vējains vai lietains laiks, tad nevajadzētu mājās aizmirst cepuri un cimdus, tāpat noderēs maiņas drēbes, zeķes un termoveļa. 

Īpaši padomājiet par piemērotiem apaviem. Samirkušas kājas zemās temperatūrās nebūs iespējams pilnībā izžāvēt. Speciālus apavus pārgājieniem piedāvā zināmais zīmols Timberland. Timberland zābaki ir īpaši ērti gariem pārgājieniem – ergonomiski, ūdensdroši, nesviedrējoši un arī silti. Tādi apavi, uz kuriem var pilnībā paļauties.

Nodrošinieties ar ūdens necaurlaidīgu mugursomu, lai maiņas drēbes un pārtika būtu pasargāti no mitruma.

Jārēķinās, ka rudenī satumst daudz agrāk, un tas nozīmē, ka dienas gaišajā laikā iespējams veikt daudz īsāku distanci un savlaicīgi sasniegt nakšņošanai paredzēto nometnes vietu, lai iekārtotos naktsguļai.

Neaizmirstiet paņemt LED galvas lukturi, kas noderēs, iekārtojot nometni un gatavojot vakariņas. 

Rudenī tumsa ap nometni strauji sabiezē, bet vēl ir par agru, lai dotos pie miera. Laiks starp krēslu un tumsu uzmanīgam vērotājam atklāj daudz jauna par meža iemītnieku dzīvi. Ne tikai mednieki, bet arī dabas vērotāji izmanto termokameras, lai iepazītu meža nakts dzīvi. Termokamera ir nakts redzamības ierīce, kura ļauj uztvert infrasarkano gaismu, ko izstaro jebkuri objekti. Mednieku termokameras ļauj redzēt cilvēkus un dzīvniekus pilnīgā tumsā, sekot tiem pa pēdām. Naktī mežs pārvēršas, dzīvnieki top drošāki, jo cilvēks, kā tiem labi zināms, tumsā neredz un tiem nav bīstams, jo tumsā nav spējīgs medīt. Izmantojiet jaunās tehnoloģijas, kas spēj noteikt pat nelielus objektus vairāku simtu metru attālumā – vērojiet meža dzīvniekus to dabīgajā vidē un palieciet nepamanīti.


Atliek izvēlēties piemērotāko inventāru 220.lv un izplānot atvasaras aizraujošāko pārgājienu!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu