Banner 980x90

Ieslodzīto resocializācijas sistēmai un integrācijai sabiedrībā būs pieejams ESF finansējums

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) nosūtījusi uzaicinājumu Ieslodzījuma vietu pārvaldei sagatavot un iesniegt projektus Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus bijušo ieslodzīto integrācijai sabiedrībā un darba tirgū, kā arī resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšanai, aģentūru LETA informēja CFLA.

Pasākumiem bijušo ieslodzīto integrācijai sabiedrībā un darba tirgū pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir līdz 4 853 192 eiro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējums - 4 125 213 eiro un valsts budžeta finansējums - 727 979 eiro. Savukārt resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšanai paredzētais kopējais attiecināmais finansējums ir līdz 3 969 482 eiro, tai skaitā ESF finansējums - 3 374 060 eiro un valsts budžeta finansējums - 595 422 eiro.

Paredzēts, ka ar ESF līdzfinansējumu tiks īstenoti dažādi pasākumi ieslodzīto un bijušo ieslodzīto atbalstam - karjeras plānošanai, integrētai profesionālās piemērotības noteikšanai un prasmju pilnveidošanai, bijušo ieslodzīto nodarbināšanai, tāpat arī brīvprātīgo darbs ar ieslodzītajiem ieslodzījuma vietās un bijušajiem ieslodzītajiem sabiedrībā, kā arī atbalsta pasākumi bijušo ieslodzīto ģimenēm u.c.

Līdz 2018.gada 31.decembrim resocializācijas atbalstu sniedzot 1200 ieslodzītajiem un bijušajiem ieslodzītajiem, kopumā līdz 2023.gada beigām plānots nodrošināt atbalstu jau 16 000 personām.

Savukārt, lai paaugstinātu resocializācijas sistēmas efektivitāti, Ieslodzījumu lietu pārvalde īstenos riska un vajadzību novērtēšanas instrumentu programmas, kā arī

apmācīs ieslodzījuma vietu un probācijas speciālistus, kuri strādā ar ieslodzītajiem un bijušajiem ieslodzītajiem. Līdz 2018.gada 31.decembrim plānots apmācīt 250 ieslodzījuma vietu un probācijas speciālistu, bet līdz 20123.gada nogalei - 1650 speciālistu.

Projektu iesniedzējs šo programmu ietvaros ir tiešās pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā, proti, Ieslodzījuma vietu pārvalde. Projektu ietvaros paredzēto pasākumu ieviešanā Ieslodzījumu vietu pārvalde sadarbosies ar Valsts probācijas dienestu un Nodarbinātības valsts aģentūru. Atbildīgās iestādes funkcijas pilda Tieslietu ministrija.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)