Dombrava: Būtu jādiskutē par IIN sadali starp divām pašvaldībām
Viņaprāt, pareizāka būtu sistēma, ja IIN nesekotu vienai pašvaldībai, proti, tai, kurā cilvēks ir deklarējies, bet gan būtu iespēja to sadalīt starp divām vietvarām, ņemot vērā izveidojušos iedzīvotāju "dzīves ritējumu".
Tas nozīmētu, ka daļu INN saņemtu pašvaldība, kurā persona dzīvo, bet daļu - pašvaldība, kurā viņš strādā. Pēc Dombravas sacītā, tagad veidojas absurda situācija, kad IIN vienai no šīm pašvaldībām "tiek atņemts".
"Pieļauju, ka tas būs politiski ļoti smags jautājums, jo fundamentāli mainītu deklarēšanās principu, kas izveidojies kopš 90.gadu sākuma," teica politiķis, piebilstot, ja šī diskusija nenotiks, "iedzīvotāju pārpirkšana" ar dažādām atlaidēm un piedāvājumiem turpināsies. Viņaprāt, tā nav pareiza politika.
Dombrava arī komentēja priekšlikumu likumā noteikt, ka Rīga nodrošina vienlīdzīgus pakalpojumus visiem Latvijas iedzīvotājiem neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. To viņš pamatoja ar galvaspilsētas īpašo statusu.
Viņaprāt, šajā kontekstā Rīgu nevar salīdzināt ar citu valstu galvaspilsētām, jo tur neesot izveidojusies tāda apdzīvotības struktūra, kāda ir Latvijā. Pēc viņa teiktā, faktiski 50% valsts iedzīvotāju dzīvo Rīgas rajonā, turklāt arī ekonomiskā aktivitāte tajā esot krietni augstāka nekā citos reģionos.
Šo priekšlikumu viņš pamatoja arī ar Rīgas budžeta veidošanos, uzsverot, ka visi Latvijas pilsoņi uztur daudzus Rīgā esošos objektus ar saviem nodokļiem. Tāpat galvaspilsētā ir daudz valsts iestāžu un augstskolu, kas veicina to, ka pilsētā ir tik daudz iedzīvotāju, norādīja Dombrava. Viņaprāt, galvaspilsētas salīdzināšana ar, piemēram, Siguldu vai Jūrmalu, ir apzināta manipulācija.
Viņš precizēja, ka šis priekšlikums attiecas uz valsts objektu pieejamību, tātad visiem Latvijas iedzīvotājiem būtu jānodrošina, piemēram, vienādi nosacījumi autostāvvietu un sabiedriskā transporta izmantošanai. "Nekādi nevaram ietekmēt privātās firmas. To, ko tās piedāvā, tas noteikti saglabāsies," noteica Dombrava.
Uz sarakstu