20 padomi neatvairāmas virtuves iekārtošanai

Rūpīga virtuves plānošana ir nepieciešama, lai radītu risinājumu, kas būs gan estētisks, gan funkcionāls. Ņemot vērā šos padomus, tas izdosies!

Izvairieties no liekiem soļiem
Apdomājiet, kur glabāsiet ikdienā lietojamās lietas. Glabājiet kafiju tuvu kafijas automātam, pārtikas plēvi tuvu galda virsmai, bet plauktus trauku glabāšanai ierīkojiet tuvu trauku mazgājamai mašīnai.

Paredziet pietiekami daudz vietas
Plānojiet virtuvi tā, lai ejas starp galdiem un virtuves iekārtu būtu pietiekami platas diviem cilvēkiem.

Plānojiet plūsmas
Novietojiet ledusskapi tādā vietā, ka tas ir pieejams arī tad, ja kāds gatavo pie plīts.

Apdomājiet ierīču izkārtojumu
Pārliecinieties, ka sadzīves tehnika neatradīsies uz stūriem un skapīšu durtiņas būs ērti atveramas, neatsitīsies pret sienu vai cita pret citu. 

Atrodiet pareizo mikroviļņu krāsns un cepeškrāsns augstumu
Apdomājiet, kādā augstumā jums būs ērtāk lietot gan mikroviļņu krāsni, gan cepeškrāsni. Ja daudz gatavojat cepeškrāsnī, iespējams, ir vērts iebūvēt to acu augstumā.

Parūpējieties, lai  virtuves virsma būtu ērta
Virtuves virsma ar atsevišķu salu visticamāk būs funkcionālāka un ērtāka nekā vienlaidus virsma, tāpēc, izstrādājot dizainu, rūpīgi apdomājiet arī virsmas konfigurāciju.

Ieplānojiet vietu ap ierīcēm
Bieži vien ir redzēta situācija, kad no cepeškrāsns tiek izvilkta karsta panna, bet to nav, kur nolikt. Paredziet vietu tam, ko liksiet vai izņemsiet no ierīcēm, kā arī karstām pannām un katliem.

Pielāgojiet virtuves virsmas augstumu
Atkarībā no tā, cik daudz gatavojat un cik gatavotāju ir jūsu mājās, ērtāks risinājums varētu būt divu līmeņu virtuves virsma.

Pievērsiet uzmanību virtuves sadzīves tehnikas izmēram
Ja jums ir liela ģimene, iespējams, jums nepieciešams nevis viens, bet divi ledusskapji. Aplūkojiet, kāds ir iebūvējamo ledusskapju piedāvājums  noteikti atradīsiet savai situācijai piemērotāko.

Padariet cepšanu un vārīšanu ērtu, iekārtojot plīts zonu
Lai gatavošanas laikā nebūtu jāatstāj panna bez uzraudzības, plīts zonā ieplānojiet plauktus eļļām, piederumiem un garšvielām. 

Ierīkojiet ūdens krānu katlu uzpildei
Ja bieži vārāt zupas vai ūdeni lielā apjomā, tad labs risinājums ērtākai gatavošanai var būt ūdens krāns, kas paredzēts katlu uzpildei un atrodas virs plīts virsmas.

Novietojiet nažus gudri
Novietojiet nažu statīvu tur, kur gatavosiet, lai tie vienmēr būtu ērti pieejami.

Atvieglojiet atkritumu šķirošanu
Aprīkojiet atsevišķu skapīti atkritumu šķirošanai, kurā ir nodalīti konteineri.

Sakārtojiet biežāk izmantotās lietas
Novietojiet ēdienu un sastāvdaļas, ko izmantojat bieži, ērtā vietā, lai tie būtu pa rokai.

Izveidojiet ziņojumu dēli
Pārredzamā vietā izveidojiet ziņojumu dēli, kur novietot atgādinājumus par to, kādus produktus nepieciešams iegādāties.

Ierīkojiet pietiekami daudz kontaktligzdu
Teju visas virtuves sadzīves tehnikas ierīces izmanto elektrību, tāpēc virtuvē, visticamāk, būs nepieciešams daudz vairāk kontaktligzdu. Ierīkojiet tās vietās, kur būs nepieciešams pieslēgt cepeškrāsni, kur plānojat novietot kafijas automātu un izmantot mikseri.

Samaziniet virtuves tīrīšanas laiku
Rūpīgs dizains atvieglos arī virtuves tīrīšanu. Piemēram, Franke ražotās izlietnes, kas iebūvējamas zem virsmas, ļaus noslaucīt galda virsmu, neraizējoties par gružiem, kas aizķeras aiz izlietnes malas.

Dažādojiet plauktus
Lai izvairītos no smaguma, ko veido pilnībā nosegti virtuves plaukti, kombinējiet tās ar stikla durtiņām un atvērtiem plauktiem

Izmantojiet gaišas krāsas
Izmantojiet gaišas krāsas, lai padarītu telpas plašākas un vieglākas.

Izvēlieties centrālo akcentu
Izvēlieties vienu spilgtu, raibu vai krāsainu objektu (flīzes, grīdu, virsmu), kas kalpos par telpas akcentu.


Visu funkcionālas un skaistas virtuves iekārtošanai nepieciešamo atradīsiet interneta veikalā 220.lv! Ietaupiet laiku, pērkot visu vajadzīgo vienuviet! 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu