Kuldīgā aicina apgūt tradicionālos amatus ēkas fasādes atjaunošanas procesā
Kā pilsētas informācijas portālu Kuldiga24.lv informēja projekta kontaktpersona Ilze Zariņa, ikviens interesents aicināts uz izglītojošu semināru latviešu valodā otrdien, 26.jūlijā, plkst.12.00 Kuldīgas novada Domes lielajā zālē, lai uzzinātu par tradicionālajām metodēm ēku fasāžu atjaunošanai – pamatu remontu, tradicionālo apmetumu un tā nozīmi, fasāžu krāsošanu ar tradicionālajām krāsvielām. Lekcijas vadīs pieredzējis meistars Juris Pavlovs un Ronalds Lūsis, kurš vadījis Rīgas Doma atjaunošanu.
Pēc lekcijām sekos diskusija, kuru vadīs arhitekte Jana Jākobsone. Paralēli semināram visu nedēļu notiks praktiska darbnīca, kuras ietvaros tiks veikti konservācijas darbi, lai fragmentāri atjaunotu īpašo polihromo fasādes krāsojumu pagalma fasādēm, noņemtu birstošo krāsojuma slāņa kārtas, veiktu jauna apmetuma izveidi pēc tradicionālajām metodēm un atjaunotu fasādes krāsojumu analogi vēsturiskajai krāsojuma sistēmai.
Ikviens interesents aicināts arī uz izglītojošu semināru latviešu un angļu valodā otrdien, 2.augustā, plkst.12.00 Kuldīgas novada Domes lielajā zālē, lai uzzinātu par problemātisku mūra-koka ēku restaurāciju no arhitekta Alda Orniņa lekcijas. Restaurators Jānis Mertens stāstīs par koka būvgaldniecības elementu korektu restaurāciju, savukārt Pērs Villijs Fergestads iepazīstinās ar Norvēģijas pieredzi ēku atjaunošanā.
Paralēli šim semināram visu nedēļu notiks praktiska starptautiska restaurācijas darbnīca, kurā piedalīsies speciālisti no Lietuvas, Somijas, Norvēģijas un Latvijas. Darbnīcas ietvaros tiks apgūtas amatniecības prasmes, kas nepieciešamas jaunu slēģu izgatavošanai pēc Kuldīgas vēsturiskajiem analogiem, veicot kokapstrādi ar rokas instrumentiem. Paralēli tiks veikta ēkas koka fasādes atjaunošana Baznīcas ielas pusē.
Lai pieteiktos abiem vai vienam no semināriem, sūtīt e-pastu projekta kontaktpersonai Ilzei Zariņai uz e-pastu ilze.zarina@kuldiga.lv
Jau iepriekš informējām, ka būvniecības process minētajā objektā jeb Stafenhāgena namā ir atklāts un noteiktā kārtībā pieejams apmeklētājiem, kas paredz, ka būvniecības procesa ietvaros veicamā ēkas koka/mūra fasāžu restaurācija un atjaunošana tiek īstenota kā kultūrtūrisma produkts. Būvobjektu var apmeklēt ieinteresētās personas, lai gūtu priekšstatu par vēsturisku ēku atjaunošanas metodēm un izmantojamiem materiāliem. Tas iespējams vienu reizi nedēļā – piektdienās no plkst.10.00-12.00 un 13.00-15.00. Objekta apskate tiek organizēta personām grupās, ne vairāk kā 10-15 personas grupā. Lai pieteiktos objekta apskatei, sūtīt e-pastu projekta kontaktpersonai Ilzei Zariņai uz e-pastu ilze.zarina@kuldiga.lv
Projekts tiek īstenots ar ES Eiropas reģionālās attīstības fonda un Centrālās Baltijas programmas 20014.-2020.gadam finansiālu atbalstu.
Sekot informācijai par projekta aktualitātēm var projekta "LiviHeri" blogā https://liviheri.wordpress.com/
Uz sarakstu