3 velomaršruti Latvijā, kurp doties rudenī
Rudens neapšaubāmi ir viens no krāsainākajiem un krāšņākajiem gadalaikiem. Lai arī koku lapas jau krāsojas, jāņem vērā, ka īstais Zelta rudens iesāksies pēc pirmajām salnām. Viens no labākajiem veidiem, kā izbaudīt šo burvības pilno gadalaiku, ir ne vien doties garās pastaigās, bet arī aktīvi apceļot dažādus Latvijas velomaršrutus.
Luknas ezera loks
Ceļojot Latgales pusē ar ģimeni, noteikti ir vērts apskatīt Luknas ezeru, kas ir viens no lielākajiem ezeriem Daugavpils novada Višķu pagastā; pagastā atrodas vairāki ezeri, kas visi kopā veido skaistu ainavu. Luknas ezera loks ir interesants un izzinošs velomaršruts, kas ietver gan brīnišķīgas dabas ainavas, gan dažādus citus interesantus apskates objektus.
Maršruts ved garām vairākiem vēsturiski un ainaviski interesantiem objektiem, pie kuriem piestāt un tos izzināt sīkāk. Velobraucējiem maršruta gaitā būs iespēja uzkāpt Ostrovas putnu vērošanas tornī, iegriezties Daniševkas vecticībnieku lūgšanu namā, Daniševkas Sv. Pētera un Pāvila pareizticīgo baznīcā, apskatīt Mola muižas apbūvi, izstaigāt Višķu parku, kā arī izzināt dažādus citus objektus un atvilkt elpu vairākās atpūtas vietās. Kopējais maršruta garums ir 17,8 kilometri.
Abavas senlejas velomaršruts
Viens no ainaviskākajiem Kurzemes velomaršrutiem – Abavas senlejas maršruts – savieno divas Abavas senlejas mazpilsētas – Kandavu un Sabili, tādējādi ļaujot izbaudīt seno upes ieleju, kas neapšaubāmi ir viena no skaistākajām Latvijā. Dabas parkā “Abavas senleja” ir izveidotas arī dabas tūrisma takas, ūdenstūrisma maršruti un vairāki skatu laukumi, no kuriem pavērsies iespaidīgas ainavas uz Latvijas Zelta rudeni.
Arī šis velomaršruts ved garām vairākiem vēsturiski un ainaviski interesantiem objektiem. Maršrutā atrodas gan teiksmainais Velnakmens un Velnala, gan 19. gadsimta sākumā celtā Kalnmuižas pils, tāpat arī leģendām apvītais uzkalniņš “Zviedru cepure”, kas reiz bijusi kulta vieta; arī Greiļu kalns ar skatu platformu, no kura paveras izcils skats uz senleju, kā arī vairāki citi apskates objekti. Kopējais maršruta garums ir 36 kilometri.
Velomaršruts “Iepazīsti Madonu!”
Madonas novada Tūrisma informācijas centrs ir atjaunojis velomaršrutu "Iepazīsti Madonu!", kas aptver skaistākās vietas; tā kopējais garums ir nepilni 20 kilometri, bet tas paredzēts labākai Madonas pilsētas iepazīšanai, kā arī nesteidzīgai atpūtai dabā. Velomaršruta gaitā atpūtniekiem būs iespēja izbaudīt pilsētai raksturīgo gleznaino reljefu, kas izceļ tās dabiskumu, plašumu, mieru un harmoniju.
Maršruta gaitā ir iespējams apskatīt gan Madonas upīti un vairākas tās veidotās skaistās gravas, turklāt Madonā atrodas viena no augstākajām strūklakām Latvijā. Tāpat pilsētas viesi, dodoties izbraucienā pa šo velomaršrutu, tiek aicināti paviesoties Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, kas izvietots bijušajā Biržu muižas ēkā, kā arī apskatīt citus pilsētvides objektus, kā arī doties ārpus pilsētas robežām pie Rāceņa ezera. No Lisas kalna, kur maršruts noslēdzas, paveras brīnišķīgs skats uz sakopto un skaisto Madonu.
Uz sarakstu