Cērtenes pilskalns

Taka ar dažādiem atraktīviem koka un trošu elementiem, labiekārtotas arī citas pastaigu un velo takas. Cērtenes pilskalns ir Valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis, vissenākais Smiltenes vēstures pagātnes liecinieks. 

Plašā teritorija ir piemērota gan aktīvai atpūtai, gan nesteidzīgām pastaigām un dabas baudīšanai. Pilskalna augstums no Cērtenes upītes puses sasniedz gandrīz 25 metru augstumu. Lai pilskalnu nocietinātu, tam visapkārt izrakts līdz 12 metrus dziļš grāvis, ko uzskata par vienu no grandiozākajām fortifikācijas būvēm Latvijas pilskalnos. Iespējams, Cērtenes pilskalns ir viens no mūsu senajiem dubultsvētkalniem un šī vieta senatnē bijusi ievērojams un nozīmīgs centrs plašai apkārtnei, kur vienlaikus varējis uzņemt daudzus tūkstošus cilvēku.

Adrese: Pilskalna iela 13, Smiltene, Smiltenes pilsēta, LV-472
Tālrunis: +371 64707575, +371 29395200
Mājaslapa: www.visit.smiltene.lv
E-pasts: tic@smiltene.lv
GPS koordinātes: 57.409967, 25.900525

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)