Uzlabo treniņu efektivitāti ar sporta gadžetiem
Ikvienam zināms, ka kvalitatīvas dzīves atslēga ir sabalansēts uzturs un kustības. Ieteicams dienā nodarboties ar vismaz 30 minūtēm vidēji intensīvu fizisko aktivitāšu. Tomēr aktuāls paliek jautājums par to, kā pārliecināties, ka treniņos piepūlamies tik, cik nepieciešams, nevis par maz vai par daudz? Nekustoties pietiekami, nespēsim uzlabot savu fizisko formu, bet, trenējoties pārāk intensīvi, riskējam pārpūlēties un iedzīvoties traumās.
Pārliecināties par pareizu treniņu efektivitāti gan profesionāliem sportistiem, gan vienkārši aktīviem cilvēkiem palīdz dažādi sporta gadžeti. Digitālās ierīces, kurās ievietoti dažādi sensori ļauj mums sekot dažādiem rādītājiem un pārliecināties par treniņu efektivitāti. Turpinājumā nedaudz plašāk par to, kādi ir šobrīd tirgū pieejamie gadžeti. Iedvesmojieties un padariet ikdienas treniņus interesantākus!
Fitnesa trakeri
Iespējams, par vienu no pirmajiem digitālajiem sporta trakeriem var uzskatīt pulsometru. Tieši sekojot tam, lai pulss treniņa laikā būtu optimālā līmenī, iespējams pārliecināties par treniņu efektivitāti. Vēlāk populāras kļuva arī dažādas ierīces, ko var ievietot, piemēram, apavos, izsekojot noskrieto distanci, taču šobrīd vispopulārākās ir tieši sporta aproces, piemēram, FitBit.
Sporta viedpulksteņi
Attīstoties tehnoloģijām, sensori kļuva mazāki, bet procesori jaudīgāki, un ražotāji sāka attīstīt sportam paredzētus viedpulksteņus. Šīs ierīces spēj izsekot dažādām aktivitātēm, sākot no iešanas un skriešanas un beidzot ar golfu, airēšanu un pat peldēšanu.
Piemēram, Garmin viedpulksteņi kļuva ļoti populāri tieši skrējēju vidū, jo šis uzņēmums, kas specializējies navigācijas sistēmu ražošanā, viens no pirmajiem piedāvāja ne tikai sekot noskrietajai distancei, bet arī apskatīt karti, ļaujot skrējējiem orientēties nezināmās vietās.
Sporta viedpulksteņi aprīkoti ar dažādiem sensoriem, kas uztver un mēra lietotāja kustības, veikto distanci, kustības un sirdsdarbības ātrumu, kā arī veikto soļu un uzkāpto stāvu skaitu.
Papildus jau minētajiem sporta mērījumiem Samsung viedpulksteņi piedāvā arī citas “gudrās” funkcijas. Tie ir ērti savienojami ar mobilo telefonu, ļaujot tajos saņemt gan ziņas, gan, izmantojot bezvadu austiņas, arī zvanus.
Digitālā lecamaukla
Attīstoties “lietu internetam”, daudzas no ikdienā izmantotām lietām kļūst savienojamas ar internetu. Tajā skaitā ir pieejamas arī “gudrās” lecamauklas. Vienkāršāki modeļi seko paveiktajam lēcienu skaitam, bet modernākie – automātiski sinhronizē treniņa rezultātus ar mobilo tālruni un piedāvā dažādus treniņu plānus, lai uzlabotu sniegumu.
Virtuālās sacīkstes digitālās platformās
Globālās pandēmijas dēļ atcelti un pārcelti tika pat lielākie pasaules sporta notikumi, piemēram, Olimpiskās spēles, taču īpaši populāras kļuva dažādas digitālās sporta platformas. Šādās platformās iespējams sacensties ar sporta entuziastiem visā pasaulē. Atsevišķi sporta notikumi, piemēram, Rimi Rīgas maratons 2020. gadā pilnībā notika digitālā vidē. Katrs maratona dalībnieks varēja veikt noteikto distanci sev ērtā vietā.
Digitālās sporta platformas ir ērtas ne tikai, lai sacenstos, bet arī, lai atrastu interesantus skriešanas vai velo maršrutus.
Masāžas ierīces
Pēc tam, kad treniņos kārtīgi pastrādāts, nepieciešams parūpēties arī par to, lai treniņos noslogotie muskuļi pēc slodzes var atslābt. Protams, katru dienu pēc treniņiem nav iespējams doties uz masāžu, tāpēc ērts risinājums ir elektroniskas masāžas ierīces. Spiediens un vibrācija, kādu rada šīs ierīces, ļaus veicināt asins cirkulāciju, ļaujot muskuļiem atslābt un atkopties.
Skrējējiem palīdzēs gaisa zābaki, bet masāžas “pistoles” (massage guns), ļaus izmasēt katru muskuli. Atkarībā no tā, kādu ķermeņu daļu nepieciešams masēt, var pielāgot ne tikai masāžas intensitāti un ātrumu, bet arī uzgaļa izmēru un cietību.
Visu nepieciešamo efektīvākiem treniņiem atradīsiet interneta veikalā 220.lv – ieskatieties un izvēlieties sev noderīgo gadžetu!
Uz sarakstu