Televizora apkope – kā rūpēties par televizoru, lai tas kalpotu ilgāk?
Televizors ir viena no populārākajām un arī finansiāli vērtīgākajām ierīcēm, kas sastopama teju ikvienā mājoklī. Vai esat aizdomājies par to, ka televizors pieprasa speciālu apkopi? Regulāra televizora apkope ietaupīs izmaksas, kas saistītas ar jaunu detaļu iegādi un nomaiņu, un – galvenais – paildzinās tā mūžu.
Vēlaties, lai jūsu ieguldījums televizorā atmaksājas ar uzviju? Raksta turpinājumā esam apkopojuši dažus padomus, kā rūpēties par televizoru, lai tas kalpotu ilgāk!
Regulāri izslēdziet televizoru
Televizora vidējais dzīves cikls ir aptuveni 65 000 stundas. Televizors regulāri tiek izmantots kā fons, piemēram, kamēr tiek uzkopts mājoklis, un ar laiku tas kļūst par ieradumu, tādējādi krasi samazinot televizora kalpošanas laiku. Lai izvairītos no straujas televizora nolietošanas, attīstiet paradumu izslēgt televizoru ikreiz, kad jūs to īsti neskatāties.
Izmantojiet sprieguma regulatoru vai pārsprieguma aizsargu
Centieties izvairīties no ātrām un īslaicīgām elektriskām pārejām spriegumā, izmantojot sprieguma regulatoru vai pārsprieguma aizsargu. Neatbilstošs spriegums var sabojāt televizora elektroniku, un daudzos gadījumos tas ir neatgriezenisks bojājums. Sprieguma uzplaiksnījumi var rasties negaisa laikā un pat tad, kad strāva tiek padota nepārtraukti. Sprieguma regulators rūpēsies ne tikai par televizoru, bet arī par citām elektroniskām iekārtām, piemēram, ledusskapi, veļas mašīnu un mikroviļņu krāsni.
Iestatiet optimālu spilgtumu
Maksimāla spilgtuma iestatīšana var ievērojami samazināt televizora kalpošanas laiku. Pārāk liels spilgtums ne tikai ietekmē televizora darbību, bet arī redzi, tādēļ ieteicams iestatīt optimālu spilgtumu, aptuveni 40–60%, atkarībā no diennakts laika (dienā gaišāk un otrādi).
Iestatiet optimālu kontrastu
Arī maksimāla kontrasta iestatīšana var ievērojami samazināt televizora kalpošanas laiku. Lai nodrošinātu augstu kontrastu, televizors izmanto lielāku apstrādes jaudu, tādējādi ar laiku manīsiet, ka attēla kvalitāte samazinās. Tas, protams, nenozīmē, ka nedrīkstat iestatīt maksimālo iespējamo kontrastu, lai izbaudītu skatīšanās pieredzi, tomēr ik pa laikam to vajadzētu pamainīt.
Ļaujiet televizoram uzelpot
Televizoram ir nepieciešama pienācīga ventilācija, jo tā darbībai tiek izmantots liels elektroenerģijas daudzums, tādējādi radot daudz siltuma. Televizoru vislabāk novietot un uzglabāt atklātā un sausā telpā, lai, izslēdzot televizoru, tas varētu atdzist patstāvīgi. Ja televizoram tiks nodrošināta pienācīga ventilācija, tas nesakarsīs pat tad, kad tiks izmantots.
Neuzglabājiet televizora tuvumā asus priekšmetus
Asi priekšmeti var saskrāpēt ekrānu un radīt arī neatgriezeniskus bojājumus, jo mūsdienu televizoru ekrāni ir daudz plānāki, līdz ar to arī jutīgāki. Kā jau minējām, televizoru ieteicams uzglabāt atklātā telpā, ar piebildi, ka televizora tuvumā neatrodas asi priekšmeti, kas neuzmanības dēļ varētu nodarīt kaitējumu.
Regulāri notīriet televizora ekrānu
Ik pa laikam uz televizora ekrāna uzkrājas putekļi, pieskārienu pleķi un citi netīrumi, kas ietekmē redzamību, tādēļ regulāri vajadzētu notīrīt televizora ekrānu, izmantojot tikai un vienīgi šim mērķim paredzētus tīrīšanas līdzekļus. Nekādā gadījumā neizmantojiet ūdeni, kas var nodarīt kaitējumu elektrosistēmai, kā arī radīt draudus jūsu drošībai – televizora tīrīšanai paredzēti antistatiski līdzekļi.
Regulāri notīriet no televizora putekļus
Putekļi ne tikai ietekmē redzamību, bet arī kaitē Jūsu veselībai, īpaši elpceļu veselībai, tādēļ tie regulāri jānotīra! Putekļi parasti atrodas ne tikai uz televizora virsmas un ekrāna, bet arī ekrāna iekšpusē. Ja televizora ekrāna iekšpusē ir putekļi, ar laiku manīsiet, ka televizors kļūst arvien lēnāks – lai no tiem atbrīvotos, varat izmantot vakuuma pumpi, kas paredzēts elektroniskajām iekārtām.
Centieties samazināt televizora darbināšanas laiku
Šis nav aizliegums, taču ieteikums – centieties samazināt televizora darbināšanas laiku, tā kā televizori, kas darbojas ļoti ilgu laiku, rada ugunsbīstamu situāciju, jo pastāv risks, ka tie aizdegsies. Mūsdienās, pateicoties modernajām tehnoloģijām, tas nav tik ļoti aktuāli, taču kopumā televizoru viena cikla laikā ieteicams darbināt ne vairāk kā 3–4 stundas.
Pasargājiet televizoru no krasām temperatūras maiņām
Zemā temperatūrā var rasties kondensāts, kas var iekļūt televizora elektronikā, tādējādi radot neatgriezeniskus bojājumus. Ja jūtat, ka telpā ir kļuvis ievērojami vēsāk (īpaši ziemā), centieties izvairīties no televizora darbināšanas.
Plānojat iegādāties jaunu televizoru? Ienāciet interneta veikalā 220.lv, kur televizori pieejami plašā izvēlē ikviena vēlmēm un vajadzībām – piedāvājumā gan Samsung 4k televizori, gan LG inovatīvie televizori, gan Sony firmas televizori. Lai izdodas atrast kāroto un saglabāt to pēc iespējas ilgāk!
Uz sarakstu