Saules paneļi un zibens
Saules paneļu izvēle paliek arvien populārāka un pieprasītāka daudzās saimniecībās. Bet, kas būtu jāzina māju saimniekiem, kuri izvēlas saules paneļus? Ja jūs plānojat uzstādīt saules paneļus vai arī tas jau ir izdarīts, noteikti jāierīko arī zibens novedējs, lai negaisa laikā jūs un jūsu ģimene justos droši un neizveidotos nekāda veida ugunsnedroša situācija.
Īpaši vasaras periodā negaisi Latvijas platuma grādos ir novērojami salīdzinoši bieži, un diemžēl ar katru gadu varētu teikt, ka tie kļūst arvien spēcīgāki. Pēc novērojumiem var teikt, ka zibens visbiežāk sper augstākajos objektos, bet tikpat labi no zibens spēriena nevar pasargāt nevienu objektu, arī to, kas izvietots uz zemes, piemēram, uz zemes uzstādīta saules bateriju sistēmu.
Zibens strāva var sasniegt pat 40 000 ampēru, un, zibens izlādei trāpot saules baterijās, tās var tikt neatgriezeniski sabojātas. Bet, ja būsiet līdz ar saules paneļu vai saules bateriju uzstādīšanu padomājuši arī par zibens novedēju, tad zibens izlāde droši tiek novadīta zemē un ne paneļi, ne saules baterijas netiks bojāti. Tā ir katra mājas īpašnieka atbildība uzstādīt ne tikai saules paneļu sistēmu, bet parūpēties ar par to, lai sistēma darbotos droši un negaisa laikā neradītu bīstamu situāciju.
Ārējā un iekšējā zibens aizsardzība
Ir gan ārējā, gan iekšējā zibens aizsardzība. No zibensaizsardzību normu aktiem saules kolektori un baterijas jāaizsargā no zibens spēriena, gluži kā jebkuri citi jumtā izbūvēti objekti. Ja dažādu iemeslu dēļ nav iespējas ievērot drošu attālumu starp objektiem uz jumta, tad ir jāveido galvenisks kontakts ar zibensaizsardzības sistēmu un saules kolektoru, paneļu nesošajām komponentēm. Ja tiks veiktas šādas darbības, tad daļa zibens strāvas tiks novadīta uz zemējuma kontūru, neveidojot nekādus ugunsbīstamības draudus.
Iekšējās zibensaizsardzības uzdevums ir nepieļaut nekāda veida bīstamu uguns uzliesmojumu un dzirksteļošanu ēkas iekšpusē.
Saules paneļi un baterijas
Mēs pat teiktu, ka saules paneļu un bateriju uzstādīšanai ir jānorit roku rokā ar iekšējo un ārējo zibens novedēju uzstādīšanu, jo mēs nevaram paredzēt, kurā brīdī var būt kāds postošs negaiss, kas, kā jau minēts, var neatgriezeniski sabojāt saules paneļu vai bateriju sistēmu un līdz ar to arī visu jūsu īpašumu.
Saules paneļu vai bateriju uzstādīšana sākas ar informācijas iegūšanu un konsultāciju, kuras laikā klients var noskaidrot visus neskaidros jautājumus, kas saistīti ar šo procesu. Kad informācija ir iegūta un konsultācija noritējusi veiksmīgi, jūs varat izdarīt savu izvēli par to, kur tad iegādāties nepieciešamās komponentes, lai uzstādītu saules paneļus vai bateriju.
Komponenti ietver sevī, piemēram, fotoelementu saules moduli un inventoru. Inventors ir ierīce, kas pārveido līdzstrāvu maiņstrāvā un ļauj elektrību pielāgot jūsu vajadzībām. Bez inventora nav iespējama saules paneļu darbība, jo tas ļauj elektrībai iekļūt mājas tīklā, kā arī elektroenerģijas sadales operatora tīklos.
Ja vēlaties pārveidot un uzlabot jau esošo saules paneļu parku vai to uzstādīt no jauna, tad visu, kas nepieciešams veiksmīgai uzstādīšanai, varat atrast un iegādāties e-veikalā 220lv, kurš jau daudzus gadus pircējiem piedāvā dažādu ražotāju komponentes, kas ir nepieciešamas, ja vēlaties savā mājā ierīkot saules paneļus. Par preču piegādi nav jāsatraucas, lai arī cik liels būtu jūsu pirkums, to ir iespējams saņemt ar kurjera starpniecību, kas paredz, ka preces tiks nogādātas līdz pat jūsu mājas durvīm.