Banner 980x90

Kā saimniekam sagatavot suni veterinārās klīnikas apmeklējumam?

Jau no kucēna vecuma ikvienam sunim laiku pa laikam būs jādodas apmeklēt veterinārārstu. Rūpes par četrkājaino draugu, pirmkārt, nozīmē pienācīgu un atbilstošu dzīvnieka veselības aprūpi. Tas ir saimnieka pienākums un atbildība, tāpat kā tas, cik veiksmīga veidosies dzīvnieka sadarbība ar veterinārās klīnikas personālu. 

Tāpēc svarīgi vēl pirms mīluļa ienākšanas dzīvē veltīt laiku tam, lai izzinātu, ko tad īsti nozīmē rūpes par suni, kādas profilaktiskās apskates un potes sunim būs nepieciešamas un kā saimnieks jau no kucēna vecuma savam mīlulim var palīdzēt apgūt dažādas prasmes un iemaņas, lai dzīvnieks augtu un veidotos ar veselīgu, drošu un paklausīgu raksturu. Jo tieši zināšanas un izpratne par savu mājdzīvnieku ir priekšnoteikums tam, lai vizītes pie vetārsta sunim būtu pēc iespējas mazāk satraucošas. Gadījumos, kad sunim ir vērojamas izteiktas bailes, būs daudz grūtāk panākt veiksmīgu ārstēšanas un atveseļošanās gaitu, ja dzīvnieku piemeklēs kādas nopietnākas veselības problēmas. 

Kā savam sunim palīdzēt sagatavoties, ja jāapmeklē veterinārā klīnika, un ko iespējams darīt lietas labā tad, ja suns tomēr baidās – par to šajā rakstā! 

Radināt jau no kucēna vecuma 

Ja mīlulis pieņemts kucēna vecumā, tad saimniekiem būs vieglāk veidot un izkopt pozitīvu dzīvnieka attieksmi pret veterinārās klīnikas apmeklējumiem. Liels atbalsts šajā ceļā var būt tieši suņus skolas treneri, kas var palīdzēt saimniekam apmācīt suni tā, lai tas veterinārārsta kabinetā prastu klausīt komandas, iemācītos pareizi apgulties, lai apskate būtu ātrāka un efektīvāka, un citas svarīgas uzvedības nianses.

Kucēns jau pirmajos dzīves mēnešos jāved atrādīt veterinārārstam, kā arī tam būs nepieciešams saņemt potes, tāpēc tad, ja pirmās reizes klīnikā būs bijušas veiksmīgas, ir daudz lielāka varbūtība, ka arī turpmāk dzīvniekam ārsta apmeklējumi neizraisīs īpašas emocijas. 

Tieši tāpēc svarīgi vēl pirms dzīvnieka vešanas uz vetklīniku iepazīties ar izvēlēto veterinārārstu, apskatīt atsauksmes. Arī tam, kā pirms un vizītes laikā jūtas pats saimnieks, ir ļoti liela nozīme tajā, kā jutīsies suns. Suņi ļoti labi jūt sava saimnieka emocijas, tāpēc saimnieks, kas izjūt nepatiku, bailes vai satraukumu, visticamāk, to nodos arī savam sunim. 

Diemžēl, ja pirmo vizīšu laikā sunim pieredze būs nepatīkama vai traumatiska, tad negatīvās asociācijas mainīt būs ļoti grūti, dažkārt pat neiespējami. 

Sākotnēji doties izpētē 

Ja pirmajās reizēs veterinārā klīnika tiek apmeklēta ar domu, lai suns sākotnēji varētu apskatīt un iepazīt telpas, visu izstaigāt, apošņāt, pierast pie neparastajām medikamentu un citu dzīvnieku smaržām, kā arī iepazīties ar veterinārārstu, – tas var kalpot par ļoti veiksmīgu iesākumu. 

Protams, ne visiem saimniekiem ir laiks un iespējas to darīt. Tomēr, ja šāda iespēja ir, tas sunim veidos drošākas un mazāk satraucošas asociācijas. Ja uzreiz netiek veiktas potes vai citas nepatīkamas procedūras, ja veterinārārsts var iepazīt dzīvnieku un saimnieku, pacienāt sunīti ar kādu mazu našķi, tas radīs pavisam cita veida sadarbību. 

Varētu šķist, ka sunim baidīties no veterinārās klīnikas apmeklējumiem ir norma. Taču tā nebūt nav. Ar pacietīgu, iejūtīgu un uz suņa sajūtām vērstu attieksmi iespējams panākt ļoti veiksmīgu un visām pusēm patīkamu pieredzi. 

Līdzi mazi gardumi 

Dodoties uz veterināro klīniku vēlams suni vest tukšā dūšā un līdzi paņemt kādus nelielus, gardus kārumus kumosa izmērā. Protams, ja suns būs pavisam pārbijies vai gadījumos, kad suns izjūt spēcīgas sāpes vai tam ir kādi citi smagi simptomi, tas nevēlēsies neko ēst. Taču, ja suns ir vien nedaudz satraukts, tad gards kumosiņš, kas ik pa laikam sunim tiek pasniegts, palīdzēs radīt patīkamāku pieredzi un nodarbinās mīluli. 

Nevajadzētu satraukties par faktu, ka sunim tiek nedaudz izmainīt ēšanas grafiks vai tas tiek apbalvots ar kādu neparastāku gardumu. Rūpes par dzīvnieka veselību un veiksmīgs dzīvnieka apskate, ir svarīgāk par ierastā režīma dzelžainu ievērošanu. 

 

Var izlīdzēties ar nomierinošiem preparātiem

Veterinārajās aptiekās ir pieejami dažādi bezrecepšu nomierinošie līdzekļi, ko dzīvniekam var dot pirms vizītēm pie ārsta. Tāpat gadījumos, kad suns nevēlas sadarboties, ir ļoti satraukts, nobijies, kļūst agresīvs, veterinārārsts uz vietas var lemt par sedatīvu līdzekļu injicēšanu, lai dzīvniekam varētu tikt nodrošināta kvalitatīva un pilnvērtīga aprūpe. 

Uzpurnis un dzīvnieka fiksācija 

Diemžēl ir gadījumi, kad suņiem, īpaši lieliem un agresīviem dzīvniekiem, kā ar tiem, kam iepriekš nav bijusi pozitīva pieredze veterinārajās klīnikās, personāls var uzstāt uz uzpurņa un citu fiksācijas metožu lietošanu. Tam būtu jābūt galējam variantam, jo, ja suns nekad iepriekš nav radināts pie uzpurņa, tā viņam var būt neatgriezeniski traumatiska pieredze, tāpat kā gadījumi, kad personālam jālieto spēks, lai dzīvnieku noturētu. Šādās situācijās ir ļoti svarīga saimnieka izpratne un mierīga attieksme. Ja dzīvnieks cieš sāpes, ir savainots vai tam ir kāda nopietna saslimšana, primārais ir darīt visu, lai dzīvniekam sniegtu nepieciešamo palīdzību. Dusmoties vai iejaukties vetārsta darba procesā būs liela kļūda. 

Tāpēc svarīgi jau iepriekš izrunāt, ja vien tas ir iespējams, visus ar dzīvnieka raksturu, ikdienas paradumiem un audzināšanas metodēm saistītos jautājumus. Vet klīnika tomēr nav vieta, kur speciālisti, tikai uzmetot acis dzīvniekam, spēs nolasīt, kā ar dzīvnieku labāk sadarboties. Tas ir jāzina tieši saimniekam, un svarīgi, lai saimnieks atrod laiku un iespēju jau iepriekš to visu izrunāt ar veterinārārstu. 

 

Dino Zoo veterinārā klīnika – rūpēs par jūsu mīluli! 

Profesionāla un augsti kvalificēta Dino Zoo veterinārā klīnika Rīgā, Krasta ielā 52 un Stirnu ielā 26, gaida suņus un to saimniekus, lai kopīgi rūpētos par mīluļa veselību. 

Dino Zoo veterinārā klīnika nodrošina plaša spektra veterināros pakalpojumus dažādu sugu mājdzīvnieku diagnostikā, terapijā un ķirurģijā. Lai pieteiktu vizīti un iepazītos ar nepieciešamo informāciju, apmeklējiet dinozoopasaule.lv

Dino Zoo – rūpēs par ikvienu mājdzīvnieku!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)