Banner 980x90

Kā plānot budžetu 2020. gadam?

Straujiem soļiem tuvojas Jaunais gads, un tas sniedz iespēju mainīt savus finanšu paradumus. Lai to izdarītu un sasniegtu ikvienu finansiālo mērķi, nepieciešams izveidot atbilstošu budžetu. Lai jums tas izdotos, sniedzam ieteikumus, kā plānot budžetu 2020. gadam.

Novērtējiet un apkopojiet visas savas finansiālās saistības
Sākumā apskatiet un izanalizējiet rēķinus, ko maksājāt pagājušajā gadā. Uzskaitiet itin visas savas finansiālās saistības, tādas kā parādi, ikmēneša rēķini, abonementi, utt. Izveidojiet sarakstu, kas turpmāk palīdzēs pareizi un pārdomāti rīkoties ar finansēm. Tāpat salīdziniet kopējo tēriņu apjomu ar ienākumiem. Viena mēneša garumā pierakstiet, par ko maksājat un ko iegādājaties, pēc tam salīdziniet šīs izmaksas ar saviem mēneša ienākumiem – tādējādi iespējams saprast, kur jūs tērējat par daudz.

Rīkojieties pēc konkrēta plāna
Ja neesat drošs par to, kur un kā tērējat savu naudu, tad pastāv vienkāršs likums, kam sekot. Ir daudz lietu, kas jauniem cilvēkiem jāzina par finansēm. Viens no tiem – 50/30/20 likums. Šo likumu izstrādājuši pasaulē atzīti finanšu analītiķi, un tas atzīts par vienu no efektīvākajiem finanšu rīkiem. 50% no ienākumiem vajadzētu tērēt vajadzībām, 30% – vēlmēm, savukārt atlikušie 20% būtu jātaupa. Protams, var ietaupīt krietni vairāk vai mainīt procentus pēc individuālas pieejas. Galvenā doma – sekojiet līdzi noteiktam plānam, kas veido budžetu!

Nostādiet tiešus mērķus
Svarīgākais, kas nepieciešams, plānojot budžetu nākamajam gadam, ir mērķis. Tie var būt vairāki, taču tiem jābūt skaidri un precīzi formulētiem. Atcerieties, ka nedrīkst izvirzīt pārlieku daudz mērķu – tad jūs nevarēsiet koncentrēties uz kāda konkrēta mērķa realizēšanu.
Kad tiek nostādīti mērķi, neiekļaujiet tajos tādas lietas kā parādu vai rēķinu nomaksu – tas ir pašsaprotami. Mēģiniet pierakstīt to, ko vēlaties sasniegt, piemēram, ceļojums uz Spāniju, jauna divstāvu māja vai automašīna. Nostādiet tiešus un reālistiskus mērķus, citādi jau pavisam ātri padosieties un nevarēsiet tos sasniegt.

Ik pa laikam novērtējiet, uzlabojiet budžetu
Pēc tam, kad vismaz mēnesi esat sekojis līdzi budžeta nostādnēm, iespējams, atklāsiet, ka tās nav precīzas. Kad saprotat, ka plāns un mērķi netiek efektīvi realizēti, jūs varat samazināt izdevumus dažās jomās, taču palielināt tos citās. Pārskatiet finanses vismaz reizi mēnesī! Turpiniet regulāri uzlabot budžeta sastāvdaļas, līdz varat apgalvot, ka pilnībā kontrolējat finanses. 

Piemērojieties ikvienai situācijai
Galvenais jebkurā situācijā ir pielāgoties un sekot plānam. Atcerieties, ka budžetu iespējams labot un mainīt ikvienā brīdī! Situācijā, kad, piemēram, nepieciešams ārkārtas automašīnas remonts, varat atteikties no budžetā plānotās jaunās kleitas vai džempera. 

Kad rīkojaties ar naudu, pārliecinieties, ka piefiksējat to savā budžetā. Tas ir svarīgi, jo ikviena rūpīgi pārdomāta un piefiksēta finanšu darbība nodrošina risinājumu neparedzētās situācijās. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)