Banner 980x90

Zobu kopšana nav tikai to tīrīšana: 5 lietas, kuras vēl vari darīt savu zobu labā

Maldīgs ir priekšstats, ka ar zobu tīrīšanu divas reizes dienā pietiek, lai saglabātu tos veselīgus un skaistus visa mūža garumā. Jā, labas ģenētikas un apstākļu ietekmē tas tiešām var izdoties, tomēr vairumā gadījumu ar to vien būs par maz. "Dr. Apines zobārstniecības klīnikas" speciālisti iesaka arī citas būtiskas procedūras un ieradumus, kurus ieviest savā ikdienā pilnvērtīgai zobu aprūpei.

Izmanto zobu diegu pēc katras tīrīšanas
Zobu diega lietošana pēc katras tīrīšanas reizes ir ļoti svarīga. Ar diega palīdzību aplikums tiek izņemts no zobu starpām, kur birstīte ne vienmēr to var pienācīgi izdarīt. Ja zobu diegu nelieto, tad starp zobiem paliek diezgan daudz aplikuma, kas veicina bojājumu rašanos šajās grūti pieejamajās vietās. Lietot zobu diegu jāmāca arī bērniem, apgūstot zobu kopšanas rutīnu. Svarīgi ievērot pareizu zobu diegošanas tehniku, lai aplikums tiktu pienācīgi noņemts un diegs netraumētu smaganas. Zobu diegi ir pieejami dažādā biezumā, vaskoti, nevaskoti, kā arī ar atšķirīgu garšu. Kuru izvēlēties – tas ir gaumes un zobu specifikas jautājums. Piemēram, ciešu zobstarpu tīrīšanai jāizvēlas smalkāks diegs, bet, ja spraugas starp zobiem ir lielākas, parocīgāka būs zobu lenta, kas ir platāka.

Apmeklē zobu higiēnistu vismaz reizi gadā
Zobu higiēna nav luksusa procedūra, bet gan obligāta nepieciešamība mutes veselībai. Higiēnists procedūras laikā noņem to mīksto un cieto aplikumu, ar kuru nav tikusi galā zobu birste un zobu diegs. Un tāds aplikums ir pat tiem, kuri zobus ikdienā kopj īpaši rūpīgi. Zobu higiēnistu vislabāk apmeklēt divas reizes gadā, bet speciālists var rekomendēt individuālu grafiku, jo aplikuma uzkrāšanos ietekmē dažādi faktori. Kādam šī procedūra var būt vajadzīga pat biežāk, lai saglabātu zobus veselus. Zobu higiēnista apmeklējumu vislabāk ieplānot neilgi pirms vizītes pie zobārsta. Tad zobu virsmas būs tīras un zobārsts varēs labāk pamanīt par sīkas bojājumu pazīmes. Zobu higiēnists jāapmeklē arī bērniem – to var sākt darīt jau no 2–3 gadu vecuma.

Atrodi savu zobārstu, kuram uzticies
Sava zobārstniecība un uzticams zobārsts ir ļoti svarīgs, lai sekotu līdzi mutes veselībai un nenonāktu situācijā, kad ir ielaistas problēmas. Ja zobārsts jāmeklē steigā, tad ir grūti atrast vietu pierakstam, nav skaidrības par pakalpojumu kvalitāti, kā arī bieži vien gadās vilcināties, jo pie sveša ārsta doties ir bailīgāk. 

Ja esat sava īstā zobārsta meklējumos, tad "Dr. Apines zobārstniecības klīnika" ir vieta, kur profesionālu un iejūtīgu mutes veselības aprūpi var saņemt visa ģimene – sākot no pašiem mazākajiem pacientiem līdz pat senioriem. "Dr. Apines klīnikā" pieejama gan bērnu zobārstniecība, gan zobu protezēšana un implantoloģija, kā arī citi nozarē aktuāli pakalpojumi, piemēram, zobu higiēna un balināšana. Vairāk par "Dr. Apines zobārstniecībā" pieejamajiem pakalpojumiem un cenām uzzināsi klīnikas mājaslapā apinesklinika.lv.

Veic regulāras profilaktiskās zobu pārbaudes
Pie sava zobārsta uz rutīnas pārbaudēm jādodas vismaz 1–2 reizes gadā, lai uzraudzītu mutes veselību un neielaistu nopietnas problēmas. Apmeklējot vienu un to pašu zobārstu, viņš jau zina pacienta situāciju un to, kam pievērst uzmanību. Arī tad, ja šķiet, ka nav problēmu un zobi izskatās pilnībā veseli, labāk ir doties uz pārbaudi, lai saņemtu arī speciālista apstiprinājumu. Diemžēl mēs paši spogulī redzam tikai daļu no zobu virsmām. Zobārsts spēj pamanīt arī mikroskopiskus bojājumus un problēmas. 

Lieto zobu pastu ar fluoru 
Lai aizkavētu kariesa veidošanos un mazinātu zobu bojājumu riskus, ieteicams izvēlēties zobu pastu, kas satur fluoru atbilstošās devās. Fluors ir nozīmīgs minerālelements, kam ir būtiska loma kariesa izplatības un intensitātes samazināšanā. Fluors nostiprina zobu emalju pret skābju iedarbību un spēj apturēt kariesu agrīnās tā stadijās. Kā arī tieši iedarbojas uz kariesu izraisošajām baktērijām, kavējot to vairošanos. Lietojot fluoru saturošu zobu pastu, būtiski lietot vecumam atbilstošu pastas daudzumu. Kā arī pēc zobu tīrīšanas muti nevajag uzreiz kārtīgi izskalot, ļaujot fluoram iedarboties. Fluors īpaši nozīmīgs ir bērniem periodos, kad zobi šķiļas un mainās uz pastāvīgajiem zobiem. 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)