Banner 980x90

Vai parkets ir pareizā izvēle siltajām grīdām?

Parketa nams
Parketa nams

Apsildāmās grīdas kļūst aizvien populārākas, jo tās sniedz daudz priekšrocību – tiek nodrošināta vienmērīgi silta grīda, telpā nav nepieciešams uzstādīt radiatorus, kas aizņemt vietu, kā arī apsildāmās grīdas ir energoefektīvs risinājums, kas palīdz ietaupīt apkures izmaksas.

Mums bieži tiek uzdots jautājums, vai parkets ir piemērots grīdas pārklājums apsildāmajām grīdām, un mēs droši apgalvojam – jā, parketu var droši ieklāt uz apsildāmajām grīdām! Šobrīd populārākais risinājums apsildāmajām grīdām ir keramiskās flīzes, tomēr ir jāņem vērā, ka mūsu platuma grādos tas tomēr nebūs piemērotākais risinājums. Vasarās flīžu grīdas būs vēsas un mājas iemītniekiem nebūs patīkami pa to pārvietoties, kā arī, ja mājā dzīvo mazi bērni, kas daudz laika pavada, rotaļājoties uz grīdas, būs jādomā par paklāju ieklāšanu, lai nodrošinātu komfortablu vidi bērnu rotaļām. Daudzslāņu parkets ir piemērots uzstādīšanai uz apsildāmajām grīdām – ja siltuma pretestības koeficients netiks pārsniegts, parketa ieklāšana uz apsildāmās grīdas nesagādās nekādus sarežģījumus.

Parketa ieklāšana uz apsildāmajām grīdām
Parketa ieklāšanai uz apsildāmajām grīdām ir jāievēro daži noteikumi, lai parketa grīda kalpotu tikpat ilgi, kā ieklājot to uz neapsildāmām grīdām. Viens no galvenajiem nosacījumiem – ir jāļauj parketam aklimatizēties telpā, ļaujot materiālam uzsilt līdz telpas temperatūrai. To var panākt, vismaz 2 dienas pirms ieklāšanas atstājot parketa dēļus telpā, kurā tas tiks ieklāts. Grīdas temperatūra ir jāpalielina pakāpeniski, aptuveni par 5 grādiem dienā, līdz grīdas maksimālajai temperatūrai. Kad grīdas temperatūra būs sasniegusi savu maksimālo atzīmi, tā ir pakāpeniski jāsamazina līdz 15–18 grādiem un ir jāuzsāk parketa ieklāšana.
Parketa ieklāšanai tiek izmantotas divas metodes – līmēšana vai “peldošā seguma” ieklāšanas metode. Mēs iesakām izvēlēties parketu pielīmēt, tādējādi optimizējot siltuma pārnesi. „Peldošā ieklāšana” var radīt gaisa kabatas, kas samazinās apkures sistēmas efektivitāti. Ja tomēr esat nolēmuši parketu ieklāt kā “peldošo segumu”, zem parketa dēļiem obligāti jāieklāj plēve vai gofrētais kartons, kas samazinās iespēju, ka zem parketa izveidosies gaisa kabatas.  
Pēc grīdas seguma ieklāšanas turpmākās trīs dienas turpinās parketa aklimatizācijas process, tādēļ temperatūra ir jāsaglabā 15–18 grādu temperatūrā. Optimālā gaisa temperatūra parketam ir no 18 līdz 22 grādiem. Ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar temperatūras paaugstināšanu virs 22 grādu atzīmes, jo zem parketa var veidoties kondensāts un grīda var deformēties. Vēl viens nosacījums, lai parketa grīda nedeformētos – uz tās nav ieteicams uzklāt paklājus vai tepiķus, kas arī var veicināt kondensāta veidošanos zem grīdas seguma.
Ja ievērosiet visus iepriekšminētos nosacījumus un ikdienā nepakļausiet parketa grīdas straujām temperatūras maiņām – varam garantēt, ka parketa grīda kalpos gadu desmitiem!

 


Parketa priekšrocības
Lai arī lamināta un citu mākslīgo grīdas segumu cena ir vilinoša, tomēr tas ir tikai mākslīgais materiāls, kas atdarina dabīgo koku, un šī materiāla vizuālo izskatu nevar salīdzināt ar dabīgā koka segumu. Parkets ir grīdas segums ar vēsturi, kuru gadu simtiem ir izvēlējušās dižciltīgas personas visā pasaulē. Arī mūsdienās nekas nav mainījies un parketa segums ir labas gaumes un izsmalcinātības simbols. Ne mazāk svarīgs faktors ir arī parketa fiziskā izturība – ieklājot lamināta grīdas, ir jārēķinās, ka šis grīdas segums nebūs ilgtspējīgs risinājums un pēc pāris gadiem būs jāveic tā nomaiņa. Grīdas maiņa nav vienkāršs pasākums, jo telpa ir jāatbrīvo no visām mantām un mēbelēm. Salīdzinājumā ar citiem grīdas segumiem parkets ir ļoti izturīgs, un to var izmantot arī telpās, kurās ir augsta noslodze, piemēram, birojos vai sabiedriskās vietās, jo atšķirībā no citiem sintētiskajiem materiāliem tas  kalpos gadiem ilgi. Tiem, kas uzskata, ka parkets ir dārgs grīdas segums, vēlamies atgādināt, ka parkets ir ilgtermiņa ieguldījums un kalpos jums visu jūsu mūžu, prasot vien minimālus ieguldījumus, laiku pa laikam to noslīpējot un atjaunojot tā sākotnējo izskatu, bet mākslīgie grīdas segumi, kas ir šķietami lētāki, būs regulāri jānomaina, jo to derīgās lietošanas laiks ir vairākas reizes īsāks nekā dabīgā koka grīdām.
Parkets būs piemērots grīdas segums gan apsildāmajām grīdām, gan neapsildāmajām, sniedzot elegantu un izsmalcinātu noskaņu ikvienā interjerā!
Ja vēl šaubies, vai parkets ir piemērotākā izvēle apsildāmajām grīdām, – SIA Parketa nams darbinieki ar prieku atbildēs uz visiem jautājumiem!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu