Kredīts zemnieku saimniecības attīstībai 

Nodarbojoties ar zemkopību vai lopkopību, loģiski, ir vēlme nopelnīt un attīstīt savu saimniecību. Izaugsme ir tas veids, kā dzīvot labāk, kā paveikt vairāk un justies drošākam par savu un savas ģimenes nākotni. Tāpēc tiek meklēti veidi, kā īstenot saimniecības izaugsmi un attīstību. Viens no veidiem, kā to paveikt, ir piesaistīt uzticamu finanšu partneri savu plānu īstenošanai. Citiem vārdiem sakot, tas ir kredīts zemnieku saimniecības attīstībai, kura mērķis ir īstenot kādas no saimnieciskajām vajadzībām. 

Zemnieku kreditēšana – varbūt riskantāka, bet tik nepieciešama
Daudzi aizdevēji nepiedāvā tādu pakalpojumu kā kredīts zemniekiem, jo saskata šajā jomā pārāk daudz risku. Raža un ienākumi šajā nozarē ir atkarīgi no daudziem faktoriem, ko ne vienmēr var ietekmēt – laika apstākļi, iepirkumu cenas un citi. Tāpēc situācijās, kad vajadzīgi finanšu līdzekļi, zemnieki nereti nonāk situācijā, kad daudzas durvis viņu priekšā aizveras. Tomēr situācija nav tik slikta, kā izklausās, kredīts zemniekiem joprojām ir reāla iespēja, ja atrasts uzticams un pretimnākošs aizdevējs, kurš savus pakalpojumus sniedz ikvienam maksātspējīgam un atbildīgam klientam. Tajā skaitā arī zemnieku un piemājas saimniecībām. 

Viens no šādiem aizdevējiem ir nebanku kreditētājs "Latvijas Hipotēka", kas jau daudzus gadus sadarbojas ar klientiem no visas Latvijas, palīdzot īstenot viņu mērķus un atrisināt sarežģītas finanšu situācijas. "Latvijas Hipotēka" pakalpojumu klāstā ir arī kredīts zemniekiem.

Kādiem mērķiem zemnieki visbiežāk aizņemas naudu
Motivācija un iemesli katrā situācijā var būt atšķirīgi, kāpēc zemnieks izlemj par labu naudas aizdevuma noformēšanai. Tomēr pie biežākajiem mērķiem, kam tiek izsniegts kredīts zemniekiem, var minēt vismaz piecus.

• Tehnikas iegādei un remontdarbiem
Saimniecībās, kur nodarbojas ar lopkopību un zemkopību, ikdiena nav iedomājama bez dažādas tehnikas un iekārtām. Tāpēc, ja iekārtas, mašīnas un traktori sabojājas vai jau ir novecojuši, tad tālāka darba nodrošināšanai nepieciešams ieguldīt līdzekļus remontā vai jaunas tehnikas un iekārtu iegādē. Parasti tie ir diezgan lieli izdevumi, ko nav iespējams segt no regulārās peļņas. Tāpēc kredīts zemniekiem ir iespēja šo situāciju atrisināt īsā laika posmā, jau dažu dienu laikā iegūstot naudu tehnikas vajadzībām.
• Saimniecības attīstībai
Katrai saimniecībai ir sava specifiska nozare, kurā tā darbojas. Tas arī nosaka, kāds aprīkojums, izejmateriāli un citas preces nepieciešamas, lai ikdienas darbs noritētu sekmīgi un būtu iespējams attīstīties, ražot un pelnīt. Kredīts saimniecības attīstībai ļaus iegūt līdzekļus, piemēram, sēklas materiālu iegādei, zemes apstrādei un citām vajadzībām.
• Saimnieciskās darbības paplašināšanai
Vienmēr ir labi arī izvirzīt mērķus saimniecības attīstībai. Ja ir laba iespēja paplašināt darbības apjomus, tad to nevajadzētu laist garām. Piemēram, kaimiņi pārdod savu zemi vai īpašumu, ko ir iespēja iegādāties, lai paplašinātu savu darbību. Tādos gadījumos kredīts būs risinājums, kā ātri iegūt pirkumam nepieciešamos līdzekļus. Varbūt saimniecību var veiksmīgi paplašināt, papildinot ganāmpulku un līdz ar to palielinot izslaukumu, kas rezultēsies ar lielākiem ienākumiem.
• Esošo kredītsaistību pārfinansēšanai
Gadījumos, kad saimniecībai jau ir kādas kredītsaistības, tās iespējams arī pārfinansēt vai apvienot, panākot izdevīgākus nosacījumus un samazinot izmaksas par kredītsaistībām. 
• Īslaicīgu zaudējumu segšanai un rēķinu nomaksai
Zemkopība un lopkopība un šīm jomām piesaistītā ražošana vienmēr ir ar risku, ka vienu vai otru gadu kaut kas neizdodas tā, kā plānots, jo ir daudz mainīgo faktoru. Brīžos, kad ir īslaicīgi zaudējumi vai radušās grūtības nomaksāt rēķinus piegādātājiem, sadarbības partneriem, kredīts zemniekiem var būt iespēja iegūt apgrozāmos līdzekļus, ko iepludināt saimniecības darbībā, lai tā netiktu bremzēta un neapdraudētu kopējo izaugsmi un stabilitāti.

Kā tiek noformēts kredīts zemnieku saimniecībām
Kredīts zemniekiem pēc būtības ir tāds pats kā jebkurš cits aizdevums. Tikai visbiežāk tā noformēšanai nepieciešama nekustamā īpašuma ķīla, kas šajā gadījumā parasti ir zeme vai mežs, kas ir saimniecības īpašumā. Aizdevums tiek noformēts pret nekustamā īpašuma ķīlu, izveidots atmaksas grafiks, kas saskaņots ar klienta maksātspēju un vēlmēm. Parasti katra klienta situācija tiek izskatīta individuāli un piemeklēti izdevīgākie risinājumi. 

Lai šis process sāktos, jāsper šis svarīgais solis un jāsazinās ar aizdevēju, jāaizpilda kredīta pieteikums. Tālāk jau kreditēšanas speciālisti informē, ja vajadzīga papildu informācija. Standarta procedūrā noteikti tiks pārbaudīta klienta maksātspēja, ienākumu apjoms, arī kredītvēsture un saimniecības finansiālā situācija. Tāpat arī pārbaudīti dokumenti, kas saistīti ar ieķīlājamo īpašumu. Procedūra kopumā neaizņem vairāk par dažām darba dienām, kad pozitīva lēmuma gadījumā klients jau var saņemt naudu bankas kontā.