ZZS politiķis Matīsa demisijas prasīšanu vērtē kā "Vienotības" iekšējo lietu

Foto: Edijs Pālens/LETA
Foto: Edijs Pālens/LETA

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) rīcība, prasot satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju, ir "Vienotības" iekšējā darīšana, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ingmārs Līdaka.

Politiķis norādīja, ka saskaņā ar līdzšinējo praksi kandidāts ministra amatam jāvirza "Vienotībai". Taujāts par teorētisku iespēju ZZS ieņemt satiksmes ministra amatu, Līdaka norādīja, ka koalīcijas līgums nosaka ministru sadalījumu un līdz ar to tas pienākas "Vienotībai". Ja "Vienotība" pēkšņi aicinātu Zaļo un zemnieku savienību virzīt savu kandidātu, tad "tas būtu cits stāsts", taču Līdaka apšaubīja šādu iespēju.

Līdaka piebilda, ka viņam vēl nav sanācis par šo situāciju aprunāties ar kolēģiem ZZS.

Pilseta24.lv jau vēstīja, Straujuma pieprasījusi satiksmes ministra demisiju, aģentūrai LETA pavēstīja Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Iemesls demisijas pieprasīšanai ir ministra novilcinātās darbības, laicīgi neiepazīstinot valdību ar nepieciešamajām rīcībām valsts nacionālās aviokompānijas "airBaltic" attīstībai, kā arī uzraudzības trūkums par aviokompānijas stratēģisko virzību, tādējādi, iespējams, neizmantojot visas potenciālās iespējas.

Viss par: Latvijas ziņas