Pie divām baznīcām Smiltenē notikusi dedzināšana

Valmiera, 15.dec., LETA. Šonakt pie Smiltenes evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcas un Smiltenes Romas katoļu draudzes nama aizdedzināti atkritumi un riepas, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

Policija ap plkst.3 saņēmusi izsaukumu par pie Smiltenes evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcas durvīm saliktām un aizdedzinātām riepām. Degšanas rezultātā apsvilušas centrālās ieejas un sānu izejas durvis, kā arī nokvēpusi baznīcas siena.

Savukārt ap plkst.5 policija saņēma informāciju, ka pie Smiltenes Romas katoļu draudzes nama durvīm Vaļņu ielā aizdedzināti atkritumu maisi. Šajā gadījumā, pēc sākotnējās informācijas, zaudējumi ir mazāki, jo draudzes mācītājs pats pamanījis liesmas un apdzēsis tās. Ēkai sabojātas durvis.

Aizdomās turētā persona ir aizturēta un sākta izmeklēšana par notikušā apstākļiem.

"Par notikušo uzsākti divi kriminālprocesi pēc 185.panta otrās daļas par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā izdarīta lielā apmērā. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, tika aizturēta aizdomās turamā persona - Lietuvas Republikas pilsonis, kurš dzimis 1982.gadā. Tuvākajā laikā tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu," informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Armands Āboliņš.