Banner 980x90

Noslēdzies produktu kvalitātes konkurss “Novada Garša”; noskaidroti 2022. gada uzvarētāji

Foto autors: Uģis Avots
Foto autors: Uģis Avots

Ar trim piesātinātām dienām Hanzas peronā Rīgā noslēgusies “Novada Garša” aktīvo pasākumu sezona. Nu ir zināmi šī gada Produktu kvalitātes un Publiskā sektora ēdinātāju pavāru konkursa uzvarētāji, kā arī aizvadīta garšīga diena, iepazīstot Latvijas mazo ražotāju bagātīgo garšu klāstu.

Produktu kvalitātes konkursu “Novada Garša” ietvaros Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs(LLKC), sadarbībā ar Pavāru klubu, rīko jau trešo gadu. Ražotāju interese par to aizvien pieaug – ja pirmajā gadā konkursā piedalījās 29 ražotāji ar 71 produktu, pērn vērtēti tika 164 produkti, tad šogad 73 ražotāju iesniegto produktu skaits sasniedza jau 205!

Žūrijai, kurā bija kā pašmāju, tā Igaunijas, Itālijas, Ukrainas šefpavāri, Jauno pavāru kustības pārstāvji, kā arī pārtikas tehnologi no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģijas universitātes darba bija daudz. Kopumā konkursā iegūtas 102 medaļas, no tām 6 zelta.

Ar pilnu medaļu sadalījumu var iepazīties ŠEIT.

Svetlana Riškova, Pavāru kluba prezidente: “Šis konkurss ir lieliska iespēja arī profesionālo skolu audzēkņiem pilnveidot savas praktiskās iemaņas viesmīļa darbā. Produktu kvalitātes konkursā mums palīdzēja 41 students no četrām skolām – Dobeles Amatu vidusskola, Restorānu servisa skolas, Rīgas tūrisma un radošās industrijas, kā arī Ogres tehnikuma.”

Skolu pavāru konkursa “Mana novada garša” finālisti tika noskaidroti jau jūnija sākumā - pusfinālā Smiltenes tehnikumā. Tajā piedalījās 7 pavāru komandas, no kurām finālā iekļuva trīs – V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskola un divas komandas no “Baltic Restaurants Latvija”. Fināla uzvaras laurus šogad plūca Kuldīgas pavāres Solvita Bitte un Laura Jansone. Otrajā vietā – “Baltic Restaurants Latvija” pavāri Sandijs Volinckis un Lilita Lukina, bet trešajā – šī paša uzņēmuma pavāres Veronika Golosova un Nadežda Bāra.

Jau trešo gadu pēc kārtas ražotāji savus produktus veltīja arī labdarības izsolei. Iegūtie naudas līdzekļi – 1127 EUR, nu jau tradicionāli nonāca pie biedrības “Lielas rūpes par mazajiem,” kas Bērnu slimnīcā rūpējas par mazuļiem, kuri tur ārstējas vieni paši.

Plašāka informācija: info@novadagarsa.lv

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu