Nākamnedēļ sāks vērtēt Smiltenes novada deputātes Cunskas rīcību

Valmiera, 30.nov., LETA. 5.decembrī uz pirmo sēdi sanāks speciāli izveidotā pašvaldības komisija, kas vērtēs Smiltenes novada domes deputātes Aijas Cunskas (VL-TB/LNKK) rīcību, semināros izmantot Krievijas propagandas materiālus, noskaidroja aģentūra LETA.

Šonedēļ dome lēma par komisijas izveidi. Tās sastāvā ir deputāts Edgars Avotiņš (LRA/Vidzemes partija), Kaspars Markss (ZZS), Tija Zaļkalne (Vienotība), Aigars Dudelis (VL-TB/LNNK), Aigars Veldre (VL-TB/LNNK), Andis Rozītis (VL-TB/LNNK) un domes priekšsēdētājs Gints Kukainis (VL-TB/LNNK).

Jau ziņots, ka Cunskai sava rīcība būs jāskaidro Drošības policijai (DP). Pirms apstākļu izvērtēšanas DP aģentūrai LETA plašākus komentārus nesniedza.

Ziņots arī, ka tuvāko nedēļu laikā "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un brīvībai/LNNK" (VL/TB-LNNK) Smiltenes nodaļa apspriedīs Cunskas rīcību. Nodaļas vadītājs Edgars Kalniņš aģentūrai LETA iepriekš nekomentēja iespējamās sankcijas, taču pauda, ka Cunskas rīcība nav bijusi ļaunprātīga un deputāte nav vēlējusies izplatīt propagandu. Viņš atzina, ka izvēlētie materiāli bijuši partijas vērtībām neatbilstoši.

Kā vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga", Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) uzdevis pašvaldībai izvērtēt Smiltenes novada domes priekšsēdētājas vietnieces Cunskas rīkotās apmācības skolu direktoriem.

10.novembrī Cunska Smiltenes novadu skolu direktoriem rīkoja semināru "Pašnovērtējums. Laime būt pašam.", kurā deputāte stāstījusi par ajūrvēdu un to, kādu pieredzi viņa gūst braucienos uz Krieviju, kur praktizējot viņas skolotājs. Savu uzstāšanos noslēgusi ar Krievijas popmūziķu mūzikas klipu "Dzīvot", kas ir daļa no Krievijas sabiedriskās televīzijas projekta. To Krievijas mediji izmantojuši, lai popularizētu 9.maija kustību "Nemirstīgo pulks". Tas skolu direktoriem radījis vēl vairāk jautājumu, un mācību iestāžu vadītāji seminārā saskatījuši Krievijas propagandas elementus, informē raidījums.

Šī lekcija ir izraidījusi lielu neapmierinātību, un skolu direktori ir vērsušies ar sūdzību IKVD. Tas uzdevis pašvaldībai izvērtēt, vai nav pārkāpts likums.

Cunska sākotnēji raidījumam pauda viedokli, ka iesāktais būtu jāturpina. Tomēr vēlāk informēja, ka turpmāk šādas tikšanās vairs nerīkošot. Viņa joprojām neuzskata, ka būtu rīkojusies nepareizi, bet direktoru iebildumus skaidro ar politisku izrēķināšanos.