Banner 980x90

“Mājas kafejnīcu dienas 2024” turpināsies visu vasaru

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētās “Māju kafejnīcu dienas 2024” visā Latvijā, kopumā 41 galamērķī, norisināsies katru nedēļas nogali līdz pat 15. septembrim. Šajā nedēļas nogalē, 13., 14. jūlijā, viesus uzņems kopumā 40 mājas kafejnīcas Dobeles novadā, Līvānu novadā, Preiļu novadā, Ķekavas novadā un Gulbenes novadā.

“Lauku saimniecības, uzņēmēji un vietējo kopienu entuziasti “Mājas kafejnīcu dienās” atver savas durvis viesiem, pārtopot par mājas kafejnīcām un ceļot viesiem galdā ēdienus, kas vislabāk izdodas un garšo pašiem. Akcija “Mājas kafejnīcu dienas” ir lielisks iemesls Latvijas apceļošanai, sniedzot būtisku pienesumu vietējā tūrisma attīstībā un iepazīstinot ar dzīvi laukos, vienlaikus arī atbalstot vietējos uzņēmējus un stiprinot vietējo kopienu,” stāsta LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Izbaudīt īstu lauku dzīves burvību, tur klātesošo dzelzceļa vēstures elpu un vietējās kultūras garšu Stāmerienas pilī, Rankas muižā un citviet aicina Gulbenes novads, savukārt atpūsties gan klusākos dabas stūrīšos, gan baudīt piedāvājumus aktīvajos novada centros aicina Ķekavas novads ar saukli “Ar mīlestību no Latvijas centra”. Tāpat šajā nedēļas nogalē ciemiņus gaidīs Dobeles novadā – Dobelē, Tervetē, Aucē –, kur varēs baudīt gardus ēdienus no paaudzēs glabātām receptēm, iedvesmojošus stāstus, muzikālus sveicienus un  citviet pat mežonīgo rietumu un kantrī atmosfēru. Mājas kafejnīcu dienās ciemos šajā nedēļas nogalē gaidīs arī viesmīlīgā Latgale – Preiļi, Aglona un Līvāni –, aicinot paviesoties Preiļu varenajā parkā un muižā, Aglonas bazilikā un skaistajos ezeros, kā arī Līvānos, kur ir iespēja vērot unikālu procesu – stikla pūšanu Līvānu stikla un amatniecības centrā un Latgalē vienīgo “dzīvo tiltu” jeb pārceltuvi pār Daugavu.

“Mājas kafejnīcu dienas Gulbenes novadā ir īpašs un gaidīts notikums, kas ļauj iepazīt ne tikai novadu, bet arī mūsu lieliskos cilvēkus, kas atver durvis un uzņem ciemos savās sētās, māju pagalmos, saimniecībās. Interese par šo pasākumu ik gadu novadā palielinās gan no dalībnieku, gan apmeklētāju puses. Mājas kafejnīcu saimnieki būs sarūpējuši ne tikai gardus un daudzveidīgus ēdienus, bet arī muzikālus priekšnesumus, iespēju iedvesmoties audumu krāsošanas darbnīcā, doties nelielos pārgājienos, meistarklasē apgūt bērza pirtsslotiņu siešanu, piedalīties fotoorientēšanās spēlē, pašiem izgatavot suvenīrus, atklāt vēstures stāstus, kā arī piedalīties citās aktivitātēs,” aicinot uz “Mājas kafejnīcas dienām Gulbenes novadā, uzsver Džeina Apsīte, Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra tūrisma organizatore.

Jūnija beigās, 29.- 30. jūnijā, “Mājas kafejnīcu dienas” atklāja viesmīlīgā Latgale – Rēzeknes un Ludzas novads –, uzņemot vairāk nekā 700 viesus no tuvākām un tālākām Latvijas vietām un ļaujot izbaudīt ne tikai Latgalei raksturīgos sātīgos ēdienus un paaudzēs mantotās receptes, bet arī laikmetīgu ēdienkarti.

Kopumā vairāk nekā 400 mājas kafejnīcas šajā vasarā atvērs savas durvis apmeklētājiem, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem. Pirms došanās uz kādu no mājas kafejnīcām, iedzīvotāji aicināti iepriekš pieteikt savu ierašanos, kā arī pārbaudīt, kā tiek veikti norēķini, jo bieži vien tie notiek skaidrā naudā.

Vairāk par “Mājas kafejnīcu dienu” norisi un galamērķiem tīmekļvietnē www.majaskafejnicas.lv vai sociālā tīkla Facebook lapā Mājas kafejnīcu dienas un Instagram @majaskafejnicas.

Aizvadītajā gadā māju kafejnīcas apmeklēja 65 tūkstoši viesu, vienlaikus iepazīstot mazāk zināmas vietas Latvijā. Katrā galamērķī “Mājas kafejnīcu dienas” notiek  reizi gadā – vienu vai divas dienas.

 “Mājas kafejnīcu dienas” organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs”.

“Mājas kafejnīcu dienas 2024” norise

 

 • 12.-14. jūlijs – Dobeles novads, Līvānu novads, Preiļu novads, Ķekavas novads, Gulbenes novads;
 • 19.-21. jūlijs – Limbažu novads;
 • 20.-21. jūlijs – Aizkraukles novads (Daugavas labā krasta Aizkraukles, Kokneses, Pļaviņu, Skrīveru apkaime), Dienvidkurzemes novads (Rucavas, Nīcas, Grobiņas apkaimē), Saldus novads, Varakļānu novads;
 • 27.-28. jūlijs – Bauskas novads, Augšdaugavas novads un Krāslavas novads;
 • 3.-4. augusts – Dienvidkurzemes novadā- Leišmalītē (Bunkas, Virgas, Kalētu, Gramzdas, Priekules, Vaiņodes, Embūtes pagastā un Priekules pilsētā), Mārupes novads, Olaines novads, Valmieras novads, Skujenes pagasts;
 • 9.-11. augusts – Valkas novads, Jelgavas novads, Tukuma novadā (Kandavas pilsētā un Cēres, Matkules, Kandavas, Vānes, Zemītes, Zantes, Jaunpils, Viesatu, Irlavas, Pūres, Sēmes, Jaunsātu pagastā), Talsu novads (Sabile un Abavas pagasts), Dienvidkurzemes novadā (Aizputē un Apriķu, Cīravas, Kazdangas, Kalvenes, Aizputes pagastā), Siguldas novads, Madonas novads;
 • 17.-18. augusts – Kuldīgas novads, Smiltenes novads, Ropažu novads, Salaspils novads, Ventspils novads (Jūrkalne, Piltene, Užava, Ventava, Tārgale), Saulkrastu novads, Cēsu novads;
 • 24.-25. augusts – Alūksnes novads, Aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene”, Ventspils novads (Zlēkas, Usma, Ugāle, Tārgale, Pope, Ance, Puze), Balvu novads, Ziemeļlatgale, Talsi, Valdemārpils, Sabile un apkārtne, Jēkabpils novads, Krustpils novads;
 • 31.augusts-1. septembris – Talsu novads (Rojas un Mērsraga pagasts);
 • 7.-8. septembris – Pāvilostas, Vērgales, Durbes apkārtne, Ogres novads, Ādažu novads, Sēlijas vēsturiskā zeme (Daugavas kreisā krasta pagasti Krāslavas, Augšdaugavas, Jēkabpils un Aizkraukles novads), Dundagas un Kolkas pagasts, tai skaitā, Lībiešu Krasts;
 • 14.-15. septembris – Jūrmala, Tukuma novads.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (36)
Anonīms [Anonīms] Otrdiena, 16. jūlijā, 2024, 11:09

Диплом о среднем техническом образовании купить купить диплом в магадане

Anonīms [Anonīms] Otrdiena, 16. jūlijā, 2024, 07:42

Дипломы о высшем образовании купить в Москве купил диплом пилота

Anonīms [Anonīms] Otrdiena, 16. jūlijā, 2024, 07:21

عدسات لاصقة في دولة الإمارات العربية المتحدة عدسات لاصقة في دولة الإمارات العربية المتحدة

Anonīms [Anonīms] Otrdiena, 16. jūlijā, 2024, 02:08

Купить ГОС диплом купить свидетельство о рождении

Anonīms [Anonīms] Pirmdiena, 15. jūlijā, 2024, 11:08

Аттестат за 11 класс: покупка с гарантией купить диплом ессентуки