Gada bibliotēkas titulu ieguvusi Valmieras integrētā bibliotēka

Rīga, 17.apr., LETA. Latvijas Bibliotēku biedrība titulu "Gada bibliotēka 2018" lēmusi piešķirt Valmieras integrētajai bibliotēkai, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Zane Bulmeistare.

Balva Valmieras integrētajai bibliotēkai piešķirta par kvalitatīva un laikmetīga pakalpojuma nodrošināšanu, spēju sadarboties un daudzveidīgu aktivitāšu piedāvājumu, kas veicina vietējās kopienas un pilsoniskās sabiedrības attīstību, stāstīja Bulmeistare.

Pēc viņas paustā, augsti novērtēts bibliotēkas darbs sadarbības veicināšanā, kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā un tradīciju turpināšanā, kā arī kvalitatīvā un radošā darbība, veidojot bibliotēku par nozīmīgu zināšanu un sabiedrības tikšanās centru.

Bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne stāsta, ka pašvaldības un Vidzemes Augstskolas lēmums apvienot resursus un veidot kopīgu bibliotēku ir devis iespēju radošai un intensīvai attīstībai. Viņa norāda, ka bibliotēkas klienti ir dažādu paaudžu cilvēki, kas bibliotēkā gūst zināšanas, apgūst prasmes, individuāli vai kopā ar citiem meklē atbildes uz saviem vai savai dzīvei nozīmīgiem jautājumiem, un pēdējos gados arī aktīvi līdzdarbojas pakalpojumu veidošanā.

"Studenti nāk ar īpašu jaunības enerģiju, augstskolas docētāji - ar zināšanu pārnesi. Bibliotekāri rūpējas par aktuālu krājumu, pakalpojumiem, vidi un to, lai vietējai sabiedrībai piedāvātu jēgpilnu pieredzi," viņa norādīja.

Latvijas Bibliotēku biedrība augsti novērtējusi arī bibliotēkas darbu novadpētniecības platformas izstrādē. Sadarbībā ar sešu novadu pašvaldību publiskajām bibliotēkām apkopotais materiāls pieejams desmit digitālajās kolekcijās. Tāpat Valmieras bibliotekāri ieguldījuši darbu "www.3td.lv" e-grāmatu platformas tapšanā, lai visu Latvijas publisko bibliotēku klientiem būtu pieejamas e-grāmatas latviešu valodā bez maksas.

Bulmeistare uzsver, ka nozīmīgs solis sperts krājuma attīstībā, risinot arī daiļliteratūras pieprasījumu svešvalodās. Jau otro gadu Valmieras integrētajā bibliotēkā tiek abonēta e-grāmatu kolekcija "EBSCO eBook Public Library" angļu valodā.

Rokpelne arī piebilst, ka kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību pirmo reizi ir licencēts mūžizglītības kurss pieaugušajiem par sabiedrības un vides ilgtspēju. Par labu bibliotēkas draugu ir kļuvusi jauniešu organizācija "Sudraba ZIRG’s", kuru idejas valmierieši ir novērtējuši, piemēram, grāmatu maiņas punkti, orientēšanās sacensības pilsētā, radošās darbnīcas, Zinātnieku nakts bibliotēkā un citas norises, viņa piebilda.

Sākot ar ideju un beidzot ar vizuālo noformējumu, 2018.gadā ir radīta arī galda spēle "Esi drošs. Izvērtē risku." par bērnu drošības jautājumiem, piebilda Rokpelne.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)