Banner 980x90

Braukšanu daudzviet Latvijā apgrūtina apledojuma veidošanās

Sestdien, 3.janvārī, braukšanu Zemgalē, Latgalē un Vidzemē apgrūtina apledojuma veidošanās uz autoceļu brauktuvēm, pilsētas informācijas portālu tīkls Pilseta24.lv uzzināja VAS "Latvijas Valsts ceļi" Satiksmes informācijas centrā.

Gaisa temperatūra no +1ºC līdz +6ºC. Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā valsts lielākajā daļā vēl gaidāmi nelieli nokrišņi – pārsvarā lietus un slapja sniega veidā. Pūtīs rietumu puses vējš, kas brāzmās sasniegs 17 – 22 m/s. Ceļi vietām būs slideni.

Braukšanas apstākļus uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtina apledojuma veidošanās sekojošos ceļa posmos:

* Rīgas apkārtnē no Salaspils – Babītei;
* Daugavpils virzienā no Rīgas – Nīcgalei;
* Bauskas un Jelgavas virzienos visa maršruta garumā;
* Liepājas virzienā no Rīgas – Annenieki;
* Ventspils virzienā no Rīgas – Tukumam;
* Rēzeknes virzienā no Jēkabpils – Varakļāniem;
* Gulbenes virzienā no Pļaviņām – Aiviekstei un Madonas – Gulbenei;
* Smiltenes virzienā no Ūdrupes tilta – Gulbenei.

Uz reģionālajiem autoceļiem apledojums konstatēts Rīgas, Aizkraukles, Bauskas, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils un Ogres apkaimēs.

Arī uz vietējiem autoceļiem, kuri ziemas sezonā tiek uzturēti kā sniegoti, daudzviet Vidzemē, Zemgalē un Latgalē izveidojusies atkala. Uzturēšanas darbu ietvaros notiek bīstamo ceļa posmu (krustojumu, kāpumu, kritumu, asu pagriezienu u.tml.) pretslīdes apstrāde.

Ceļu uzturēšanas darbos šorīt ir iesaistītas 53 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības, kas, sākot jau no četriem rītā, veica slideno posmu kaisīšanu.

Autovadītājus aicina būt piesardzīgiem, izvēlēties laikapstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)