6 signāli, kas liecina, ka tev varētu noderēt kredītu apvienošana

Kredītu apvienošana ir tas risinājums, ko kredītdevēji iesaka klientiem, kuri nonākuši situācijās, kad ir grūtības nomaksāt aizdevumus, samazinājušies ienākumi un daudzās citās situācijās, kas liecina, ka kredītu slogs kļuvis par smagu. Kredītu apvienošana ļauj optimizēt savus izdevumus par kredītiem un sakārtotu finanšu plūsmu.

Kā saprast, ka situācija ar kredītiem kļuvusi riskanta un nepieciešams meklēt risinājumus? Lūk, vismaz 6 pazīmes, kas var liecināt, ka ir vērts padomāt par kredītu apvienošanu.

• Esi vairāk nekā vienu reizi pagarinājis kredītu
Kredītu pagarināšana vairāk nekā vienu reizi ir viens no nopietniem signāliem, kas apliecina, ka, iespējams, kredītņēmējs ir pārvērtējis savu maksātspēju vai arī ne īpaši labi plāno savu ikmēneša budžetu. Kredītu pagarināšana izmaksā dārgi, bet situāciju kopumā nerisina, jo pati kredīta summa jau nemainās. Pagarinot aizdevumu vairākas reizes, sanāk ievērojami pārmaksāt, līdz ar to šķietami izdevīgs aizdevums beigās pārvēršas par ļoti dārgu aizdevumu. Kredītu apvienošana vai viena aizdevuma pārkreditācija var būt viens no saprātīgiem risinājumiem šādā situācijā.

• Tev ir vairāk nekā trīs kredīti
Jo vairāk aizdevumu, jo lielāka iespēja, ka ikmēneša kredītmaksājumu slogs ir pārāk liels un būtiski ietekmē ģimenes budžetu. Ja tie visi ir tā saucamie ātrie un patēriņa kredīti, tad skaidrs, ka finanšu pratība nav labākajā līmenī, un situāciju jāmēģina atrisināt pēc iespējas ātrāk un sev izdevīgāk. Kredītu apvienošanas procesā visi ātrie kredīti tiek dzēsti, tā vietā ir viens jauns aizdevums ar saprātīgiem ikmēneša maksājumiem. Tas arī noteikti uzlabos kredītvēsturi.

• Tu esi ņēmis jaunu kredītu, lai nomaksātu iepriekšējo
Finanšu eksperti šo sauc par vienu no bīstamajiem signāliem, kas liecina par finanšu problēmām un nespēju tikt galā ar kredītu slogu. Ja viena aizdevuma nomaksai tiek ņemts jauns aizdevums, tad tas ir īsākais ceļš uz nopietnām finanšu problēmām un pat krīzi, kas var beigties ar parādu piedziņu un pat īpašumu zaudēšanu, jo aizdevēji jau vienmēr gribēs atgūt savus līdzekļus. Tad jau labāk savlaicīgi veikt kredītu apvienošanu un izvairīties no šādām nepatīkamām sekām. 

• Taviem aizdevumiem ir augstas procentu likmes
Ja nauda vajadzīga steidzami vai arī nav pietiekami izpētīti aizdevēju piedāvājumi, var gadīties attapties ar kredītiem, kuriem ir ļoti augstas procentu likmes. Kredītu apvienošana ir veids, kā pārtraukt sev neizdevīgās līgumsaistības, tā vietā iegūstot jaunu aizdevumu ar izdevīgāku procentu likmi. Protams, lai tas notiktu, arī kredītu apvienošanas piedāvājumi ir jāizvērtē, izvēloties finansiāli izdevīgāko.

• Pēc maksājumu veikšanas tev pietrūkst naudas pamatvajadzībām
Ja pēc kredītmaksājumu veikšanas vairs bankas kontā nepaliek pietiekami daudz naudas savu un ģimenes pamatvajadzību segšanai, tad ir jādomā, kā pārplānot izdevumus tā, lai samazinātu summu, kas jāmaksā par kredītiem. Līdz ar to vairāk līdzekļu paliks citām vajadzībām. Ar kredītu apvienošanu to ir iespējams izdarīt. Pēc kredītu apvienošanas būs tikai viens ikmēneša maksājumus, par kura lielumu var vienoties ar aizdevēju, piemērojot summu savai reālajai maksātspējai.

• Tev nav iekrājumu neparedzētām situācijām un izdevumiem
Finanšu eksperti apgalvo, ka ikvienam nepieciešams krāt naudu, ko var izmantot neparedzētiem izdevumiem. Tas ļauj saglabāt finansiālo stabilitāti un izvairīties no situācijām, kad jāķeras pie ātrajiem kredītiem. Biežākā atruna, kāpēc netiek veidoti iekrājumi, ir fakts, ka nekas jau pēc obligātajiem izdevumiem nepaliek pāri, nav ko iekrāt. Tomēr, ja uzmanīgi pārskata savus izdevumus, vienmēr var atrast kādu pozīciju, kurā ietaupīt, bet ietaupītos līdzekļus novirzīt uzkrājumiem. Kredītu apvienošana ir tikai viens no veidiem, kā optimizēt izdevumus un rast iespēju veidot kaut nelielus uzkrājumus.